سیاسی

در مسئله برجام به تضمین اروپائیان اعتماد نکنید و خوش باور نباشید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهارکرد:همچنانی که ما یک اصل قرآنی داریم که وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ وبه عنوان یک اصل مسلمی همیشه مد نظر ماست سیاستمداران دنیا به خصوص آمریکا و اروپا یک اصل مسلمی دارندو برای رسیدن به هدف از هر وسیله ای(تهمت،دروغ،بدعهدی،بر خلاف قول عمل کردن و..)استفاده می کنند .
وی افزود: در اندیشه سکولار دین از سیاست جداست و دین را مربوط به کلیسا می دانند و سیاست مشرف بر دین است.
امام جمعه قاین با بیان این که حتی مصوبه های اروپا مورد رضایت روحانیون مسیحی نیست گفت:آنها سیاست را ازدین جدا می دانند و می گویند ما سیاسیون مشرف بر شما هستیم و این سیاست حتی بر اخلاق هم غلبه دارد .
حجت الاسلام رحمانی به مسئله برجام اشاره کرد و گفت: در مسئله برجام اعتمادی به اروپائیان نیست و نباید خوش باور باشیم.
وی افزود: نماینده اروپا به صراحت اعلام داشته است که تضمین نمی دهیم و به فرض این که ارو پائیان تضمین هم دادند بازهم اعتماد نکنید و خوش باور نباشید چرا که هر زمان که مصلحت آنها اقتضا کند به راحتی می توانند زیر این تضمینی که خودشان هم امضا کرده اند بزنند.و حداقل در این قسمت نگاهمان به فرمایشات مقام معظم رهبری باشد که مجددا سرما کلاه نگذارند .
امام جمعه قاین در ادامه گفت: متاسفانه یکی از افراد دولتمرد ما قبل از این که اروپائیان تضمینی بدهند تضمین داده است و این همان چیزی است که آمریکا می خواست.
وی بیان داشت: در مسئله برجام متاسفانه هزینه زیاد کردیم و کوچکترین مسائل اجتماعی خود را به برجام ربط دادیم و نیاز خود را در مقابل آنها عَلَم کردیم و آنها هم نقطه ضعف ما را فهمیدند و از همان نقطه ضعف ها بر ما فشار وارد کردند.
خطیب جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله اقتصاددر کشور اشاره کرد و گفت: اگر جلوی اختلاس های بزرگ و کانتینرهای قاچاقی که وارد کشور می شود گرفته شود و چند سالی هم صبر داشته باشیم آمریکا به دست و پای ما خواهد افتاد.
حجت الاسلام رحمانی تصریح کرد: آمریکا وجود ما را نمی خواهد و انرژی هسته ای بهانه است و خوب می داند که معاملاتش در بسیاری از کشورها از جمله عراق ولبنان که هزینه های زیادی هم درآن کشورها کرده بود درست از کار درنیامد و حال که می بیند تمام جغرافیا به فرمان رهبر معظم انقلاب انتفاضه راه می اندازند می خواهد که انقلاب اسلامی ایران تقلیل یابدو اصل نظام را نشانه گرفته است.
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله سرمایه گذاری در بانکها اشاره کرد و گفت: بسیاری از افرادی که املاک خود را می فروشند ودر بانکها سرمایه گذاری می کنند اگر به موضوع اشتغال جوانان توجه داشته باشند و این پول را در راه احداث کارخانه ها و مراکز تولیدی مصرف کنند ،تعداد زیادی از جوانان بیکار ما نیز مشغول به کار خواهند شد.
وی به مسئله ربا نیز اشاراتی داشت و بر اساس آیات وروایات گفت: پیامبر (ص) فرمودند: فردی که ربا بخورد خداوند متعال در روز قیامت شکمش را پر از آتش می کند وکسی از راه ربا ذره ای مال به دست آورده باشد عمل او مورد قبول خداوند قرار نخواهد گرفت و هماره در لعنت و نفرین خداوند وملائک خداوند متعال خواهد بود .
خداوند خورنده ربا و کسی که آن را به دیگران می خوراند و کسی که قرارداد بین آنها را بنویسد و شاهدین را نیز نفرین می کند.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:روایات و آیات متعددی در باره ربا بیان شده است و ربا یکی از بزرگترین گناهان کبیره است و فردی که گرفتار ربا می شود به گل و لای فرو می رود و وقتی می خواهد خود را نجات دهد از سمت دیگری در این گل فرو می رود .
امام جمعه قاین در ادامه گفت: بانک های ما وام های متعددی از جمله وام ازدواج و وام های قرض الحسنه با کارمزد پایین پرداخت می کنند که جای بسیار خوشحالی است اما برخی از بانکهای ما وام هایی با سود بالا پرداخت می کنند و مراجع تقلید ما می گویند که رباخواری بانک ها مسلّم است.
حجت الاسلام رحمانی در پایان به مشکلات کامیون داران اشاره کرد و گفت: این افراد مسائلی در خصوص عدم هم خوانی درآمد و هزینه های بالای وسایل نقلیه دارند و مراجعاتی هم به ما داشته اندکه این موضوع با مسئولین استان و شهرستان مطرح شده است که مسئولین هم این موضوع که خواسته آنها به حق و معقول است را مطرح می کنند و براساس قول هایی که داده شد مشکلات به زودی مرتفع خواهد شد.
وی افزود: تقاضای ما از همه رانندگان ایران و به خصوص رانندگان قاینات این است که کاری انجام ندهند که سوژه دشمن قرار گیرند و برای همیشه سرافکنده شوند.
حجت الاسلام رحمانی گفت: وقتی کاری را با مذاکره می توان حل کرد چرا خشونت به خرج دهیم و رفتاری خارج از نزاکت باشیم و بهانه ای به دست بدخواهان بدهیم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا