اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

در دیدارخبرنگاران قاین با مدیر کل صدا وسیما مطرح شد: قاینات برابر ظرفیت های موجود در شبکه خاوران معرفی شود/خانه خبر قاینات به زودی راه اندازی می شود

خبرنگاران قاینات در دیدار با آینه دار مدیر کل صدا وسیمای استان خواستار معرفی ظرفیت های شهرستان در شبکه خاوران شدند.

به گزارش نسیم قاین،پیش از ظهر امروز آینه ای دار مدیر کل صدا و سیما در یک نشست صمیمی با اصحاب رسانه و بخشداران قاین، به بررسی مشکلات شهرستان در حوزه صدا و سیما پرداخت.

درابتدای این نشست بخشداران با ارائه گزارشی از وضعیت آنتن دهی در روستاهای بخش مرکزی، نیمبلوک و آرین شهر خواستار راه اندازی شبکه های دیجیتال در روستاهای فاقد پوشش شبکه های سراسری شدند که آینه دار با بیان این که در حوزه دیجیتال نیازمند حمایت دستگاههای دولتی برای فراهم نمودن زیرساختها هستیم گفت: تجهیز و نگهداری دیجیتال با صدا و سیماست و ماهم این آمادگی را داریم که بر اساس اولویت از لحاظ جمعیتی نسبت به تجهیز روستاها اقدام کنیم.

آینه دار بیان داشت: ۹۷/۱۳درصد جمعیت شهرستان قاینات زیر پوشش دیجیتال است و مابقی نیازمند تامین زیرساختهاست.

وی افزود: روستاهای بخش آباد، حاتم آباد، آچونی، دهمیر، چدان، فتح آباد به محض آماده شدن زیرساخت تجهیزات نصب خواهد شد و روستای سراب کار کارشناسی وفنی انجام شده ومنتظر فرستنده متناسب با منطقه هستیم.

وی ادامه داد: ۵۵ایستگاه در شهرستان قاینات داریم که ۳۱ ایستگاه دیجیتال است و ۶ایستگاه دیگر در حال اجراست که یک ایستگاه ظرف دوهفته آینده به بهره برداری می رسد.

درادامه جلسه محمدی فرماندار قاینات گفت:صدا و سیما نهادی انقلابی است که در ترویج فضائل اخلاقی، پیگیری مطالبات مردم، روایتگری دقیق وبه موقع، جهادتبیین و خوب اقدام کرده است.

 

وی در ادامه با بیان این که قاینات را بایستی در سطح خود قاینات دید گفت: بعد از مرکز استان از لحاظ جمعیتی دومین شهر استان هستیم وبستری که در صدا و سیما وجود داردباید متناسب با وزن شهرستان به آن توجه شود.

محمدی خواستار رفع مشکل آنتن دهی دیجیتال روستاهای شهرستان شد و گفت: خبرنگار صدا سیمای قاینات  دوربین ندارد و امیدواریم هرچه سریعتر نسبت به رفع این موضوع اقدام شود.

در ادامه خبرنگاران با بیان درد دلها و دغدغه های خود از مدیر کل صدا وسیما خواستند تا قاینات هم برابر ظرفیتهای موجود در شبکه خاوران معرفی شود.

خبرنگاران دراین دیدار اظهارکردند: قاینات مورد بی مهری و بی توجهی در پخش خبر قرار میگیرد ودر بین مردم این گونه جا افتاده است که برای دیده نشدن قاینات در حوزه خبر  تعمدی در کار است.

خبرنگاران شهرستان با بیان اینکه خبرنگار صدا و سیما در قاینات فاقد دوربین فیلمبرداری است خواستار تجهیزات برای خبرنگار صدا و سیما شدند.

تکمیل خانه خبر شهرستان، معرفی جاذبه های گردشگری، توجه به فرهنگ و هنر شهرستان از جمله مطالبات خبرنگاران از مدیر کل صدا و سیما بود که دراین جلسه مطرح شد.

آینه دار مدیر کل صدا و سیما با قول تامین دوربین ظرف ده روز آینده از پیگیری جهت تکمیل و تجهیز خانه خبر شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مسئولین شهرستان برای تکمیل خانه خبر همکاری داشته باشند و سنگ جلوی پای ما نگذارند تا هرچه سریعتر خانه خبر راه اندازی، تجهیز وحتی نیرو استخدام شود.

آینه دار با بیان اینکه نقد صدا وسیما توسط مردم را باجان دل قبول می کنیم گفت: پاسخگویی به مطالبات مردم را وظیفه خود می دانیم وبه عنوان یک دستگاه حاکمیتی باید پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.

وی ادامه داد: در پخش خبرهای شهرستانی نیز تلاش همکاران ما بر این است که از همه شهرستانها پوشش خبری مناسب دیده شود و به گونه ای که در شب ۲۲ بهمن و روز راهپیمایی پخش مستقیم مراسم از شهرستان قاینات به خوبی روی آنتن رفت و حتی راهپیمایی برخی از روستاهای قاینات در شبکه سراسری پخش شد.

آینه دار از دغدغه مندی شهروندان قاینی و حسن توجه آنهابه شبکه خاوران تقدیر و گفت: مطالبات مردمی یکی از مهمترین برنامه های ما درصداو سیمای استان است و از خبرنگاران هم خواسته ایم به مطالبات عمومی مردم بیشتر توجه کنند .

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا