اخبارشهرستان

در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی و آغاز ماه محرم گردهمایی موسسین، خیرین و روسای هیآت مذهبی قاینات در مسجد غدیر قاین برگزار شد

به گزارش نسیم قاین،در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی و آغاز ماه محرم گردهمایی موسسین، خیرین و روسای هیآت مذهبی قاینات در مسجد غدیر قاین برگزار شد .

حجت الاسلام سهرابی نژاد رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین با ذکر مقدمه ای از بیانات مقام معظم رهبری در اهمیت کارکرد هیآت و با اشاره به مسئله جهاد گفت هر تلاشی جهاد نیست و جهاد امروز، اقتصادی و اجتماعی است و جبهه هیات جبهه جهاد است .

وی در ادامه افزود :مداح، منبر و مخاطب سه عنصر هیات هستند که بایستی به هر سه آنها توجه شود و در هر هیات یک روحانی برای اقامه نماز و بیان فلسفه قیام ابا عبدالله وجود داشته باشد.

وی همچنین از مسئولان هیآت خواست در برنامه های هیات به قرآن اهتمام بیشتری داشته باشند و تلاوت و تفسیر سوره فجر که متناسب با زمان حال است و بیان مسئله مهم امر به معروف و نهی از منکر که واجب الهی است و دهه اول محرم به این عنوان نامیده شده توجه کنند .

سهرابی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به زیست عفیفانه اشاره کرد و گفت چادر در این برهه از زمان از موشک فتّاح برد بیشتری دارد و مسئله عفاف و حجاب بایستی به درستی تبیین گردد .

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز ضمن توصیه به کیفیت بخشی فعالیت های هیآت گفت اسلام روی کمیّت ها حساب باز نکرده و همه اش به سراغ کیفیت ها رفته است .

وی همچنین از مسئولین هیات ها خواست در استفاده از ابزار جذب جوانان و نوجوانان بر اساس نظر مرجع تقلید و مجتهد عمل کنند .

امام جمعه قاین در ادامه موضوع حجاب را مورد اشاره قرار داد و با ذکر نمونه هایی از وجود عفت فطری در بین مسیحیان و حتی کمونیست ها گفت عفت و حیا فطری بشر است و در بیان مسئله حجاب باید از عفت شروع کرد و سپس به بیان پوشش و حجاب که یکی از راه های زیست عفیفانه و عفت است پرداخت .

در این گردهمایی که ذاکرین و مداحان اهل بیت نیز حضور داشتند از تعدادی از پیرغلامان و پیشکسوتان هیات ها با اهدای تندیس و خاک متبرک ضریح سید الشهدا تجلیل گردید .

خبرنگار: محمدرضا فرخی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا