اجتماعیاسلایدر بزرگشهرستان

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان استان خبر داد: اجرای طرح یاری گران زندگی در روستاهای خراسان جنوبی

حسنی مقدم از اجرای طرح یاری گران زندگی به صورت پایلوت در روستاهای خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش نسیم قاین،محمد رضا حسنی مقدم دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با  مواد مخدر شهرستان قاینات که پیش  از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری قاین برگزار شد با بیان این که  طرح یاریگران زندگی به صورت پایلوت در ۴ استان کشور آغاز شده است با اشاره به ظرفیت بسیار ارزشمند ایجاد شده برای خراسان جنوبی در جهت اجرای طرح یاریگران زندگی در روستاهای استان بیان داشت: اجرای این طرح با مشارکت دستگاه‌های اجرایی به ویژه فرمانداران، بخشداران و دهیاران در روستاهای با نرخ شیوع بالای اعتیاد در سطح استان آغاز شده است.

وی افزود: هدف از اجرای طرح ترویج سبک زندگی سالم و با نشاط، تقویت رویکرد توانمندسازی جامعه روستایی، توسعه رویکرد مردمی‌سازی و افزایش مشارکت‌های اجتماعی و عدالت توزیعی برنامه‌های پیشگیری با استفاده از همه ظرفیت‌های روستا می‌باشد .

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان با بیان این که این طرح علاوه بر روستاهای آلوده به مواد مخدر اجرا می شود در تعدادی از روستاهای سفید با اجرای برنامه های فرهنگی و به منظور پیشگیری از آسیبهای اجتماعی  وآگاه سازی مردم نیز اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد:این طرح در۲۷ دیماه با حضور استاندار محترم دریکی از روستاهای مورد هدف در استان آغاز خواهد شد.

حسنی ادامه داد: شهرستان قاینات یک شهرستان ویژه و آخرین ایستگاه از ایستگاههای ایست و بازرسی در خروجی خراسان جنوبی است ونیروهای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان خوشبختانه جزموفق ترین نیروهای استان هستند .

محمدی فرماندار قاینات نیز دراین جلسه با تاکید بر همکاری بخشداریها و دهیاریها در اجرای طرح یاری گران زندگی از کمیته های ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان خواست تا نسبت به تشکیل کمیته های مربوطه اقدام و گزارش فعالیت های انجام شده در به ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان ارسال شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا