اخبارشهرستانویژه خبری

دانشگاه فرهنگیان در قاینات راه اندازی شود/وجود ۴۰ مدرسه تخریبی درقاین

محمدی با بیان اینکه ۴۰ مدرسه تخریبی در قاین نیازمند اعتبار جهت بازسازی است، گفت: شهرستان قاینات در سال های ۶۴تا ۷۴ مرکز تربیت معلم داشته اما متاسفانه اکنون این مرکز در قاین تعطیل شده است و درخواست راه اندازی آن تحت عنوان دانشگاه فرهنگیان را داریم.

به گزارش نسیم قاین؛محمد محمدی سرپرست فرمانداری قاین  شب گذشته در جمع فرهنگیان و خیرین مدرسه ساز شهرستان قاینات وزیرکوه  اظهار داشت: شهرستان قاینات مفاخر بزرگی را در دل خود جای داده است.

وی  با بیان اینکه شهرستان قاینات در سال های ۶۴تا ۷۴ مرکز تربیت معلم داشته است، افزود: متاسفانه اکنون این مرکز در قاین تعطیل شده است و درخواست راه اندازی مجدد این مرکز را داریم.

محمدی افزود: ۲۸ هزار نفر دانش آموز در این شهرستان مشغول تحصیل هستند و بالغ بر ۱۸۰۰ فرهنگی در این شهرستان وجود دارد و درخواست داریم تا مرکز آموزش تحت عنوان دانشگاه فرهنگیان در قاین راه اندازی شود.

سرپرست فرمانداری قاین با اشاره مشکلات آموزش و پرورش قاین گفت: نداشتن سالن استاندارد ورزشی، کمبود ۹۶ کلاس آموزشی، تجهیز هنرستان شهید فخری زاده از جمله مشکلات و کمبودهایی است که نیازمند درخواست توجه وزیر آموزش و پرورش هستیم.

فرماندار با بیان اینکه ۴۰ مدرسه تخریبی با قدمت ۴۰ سال در شهرستان قاینات وجود دارد، تاکید داشت: درخواست داریم تا با تامین اعتبار مورد نیاز جهت بازسازی و مرمت این مدارس در قاین اقداماتی انجام گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا