سیاسی

دادستان ها می توانند در تسکین آلام مردم تاثیر گذار باشند

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام حمیدی صبح امروزدر جلسه تودیع و معارفه ۶ دادستان شهرستان ها و رؤسای دادگاه های بخش در استان خراسان جنوبی که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه دادستان ها تنها کسانی هستند که به عنوان مدعی العموم می توانند از حقوق عامه دفاع کنند و مسئولان را پای کار بیاورند، تاکید کرد: اگر دادستان‌های ما به خوبی وظایف درون و برون سازمانی خود را انجام دهند، بسیاری از مشکلات و معضلات مردم حل و فصل می‌شود..
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه موج دوم ویروس کرونا استان را به شدت درگیر کرده گفت: نیاز است در ادارات و مکان‌های عمومی دستورالعمل‌های بهداشتی بیش از پیش رعایت و از ورود افراد به داخل ادارات و اماکن بدون ماسک جلوگیری شود.
حمیدی افزود: مردم باید توصیه‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند و در فضای‌های اداری آنچه که نیاز است از سوی مدیران برای حفظ سلامت همکاران و مردم رعایت شود و نکات بهداشتی مثل ماسک و مواد ضدعفونی در اختیار کارمندان و ارباب رجوع قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری استان در زمینه وجود تهدیدات فضای مجازی نیز گفت: تاکید ما بر تامین امنیت زیرساخت‌های دادگستری و سازمان‌های تابعه در فضای مجازی و رصد کم و کاستی‌ها در این حوزه است.
حمیدی افزود: با هوشمندسازی قوه قضائیه در بحث فضای مجازی در تلاشیم تا امنیت مردم را نیز در این فضا تأمین کنیم.
وی با تاکید بر بر لزوم جدیت هرچه بیشتر دادستان ها در پیگیری و احیای حقوق عامه، گفت: ائمه جمعه و مسئولان شهرستان ها نیز باید با تعامل و همکاری از دادستان ها برای احقاق حق عامه حمایت و پشتیبانی کنند.
وی در ادامه بیان داشت:دادستان یکی از موثرترین و تاثیر گذارترین مقامات قضائی کشور است ودر شرایط امروزجامعه،دادستان ها می توانند در تسکین آلام مردم تاثیر گذار باشند.
حجت الاسلام حمیدی ادامه داد: دادستان ها اختیارات بسیار وسیعی دارند ونقش بسیار ارزنده ای در جامعه دارندو وقتی دادستان قوی ای داشته باشیم همه مردم نفعشان را می برند
در مراسمی از طریق ویدئو کنفرانس، با حضور رئیس کل دادگستری استان و رؤسای دادگاه‌های شهرستان‌های استان دادستان شهرستان‌های طبس، فردوس، بشرویه ، قاینات، نهبندان، سربیشه و رئیس حوزه قضایی بخش‌های دستگردان و نیمبلوک معرفی شدند.
براین اساس؛ رحیمی در طبس، حجت‌الاسلام زارع حسینی در فردوس، خسروی در بشرویه، حجت‌الاسلام نسائی در قاین، علیپور در نهبندان و یوسفی در سربیشه به عنوان دادستان معرفی و معاونی و عبداللهی نیز به عنوان رؤسای حوزه قضایی بخش‌های دستگردان و نیمبلوک تعیین شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا