سیاسی

خراسان جنوبی، رتبه اول کشور در بازسازی عتبات عالیات

به گزارش نسیم قائن ، جویندهمسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در همایش مسئولان استانی این ستاد در قاین گفت: مردم خراسان جنوبی در این شرایط اقتصادی از پارسال تاکنون چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به این امر اختصاص دادند که در کشور بی نظیر است.
وی با بیان این که سال گذشته مردم خراسان جنوبی ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به ستاد عتبات عالیات کمک کرده اند گفت: از ابتدای امسال هم تاکنون ۱ میلیارد تومان کمک برای باز سازی عتبات عالیات جمع آوری شده است.
جوینده افزود: مردم این استان در بحث اعزام نیروی متخصص هم پیشتاز بودند که سالیانه ۶۰۰ نفر متخصص فنی برای بازسازی عتبات مقدسه به کشور عراق اعزام می شوند.
وی با اشاره به شرایط کرونا در کشور هم گفت: ستاد بازسازی عتبات با تولید و توزیع رایگان ۴۰۰۰ بسته معیشتی، ۱۶۰ هزار ماسک و ۱۸۰ هزار دستکش در خدمت مردم بود.
مسئول ستاد عتبات عالیات استان به جمع آوری بیش از ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک های نقدی و غیر نقدی برای سیل زدگان سیستان و خوزستان در سال گذشته اشاره داشت و گفت: دراین امر هم ستاد عتبات عالیات قایتات پیشتاز بوده است.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی به پروژه زائر سرای ارزان قیمت خراسان جنوبی در مشهد مقدس هم اشاره کرد گفت: این پروژه پیشرفت خوبی داشته است و در حال حاضر مراحل گود برداری آن انجام شده، پروانه ساخت آن صادر و نقشه‌های طراحی آن آماده شده است.
جوینده افزود: این پروژه در ۹ طبقه با ظرفیت ۵۰۰ نفر ساخته خواهد شد.
در این همایش از روسای ستاد‌های های برتر خراسان جنوبی تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا