اخباراسلایدر بزرگشهرستان

حضور ۳۵ متخصص در قاین/ موضوع برخوردی قاینات، ماندگاری پزشکان را با مشکل مواجه کرده است

به گزارش نسیم قاین:حمیدی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات روز گذشته در جمع اصحاب رسانه و خیرین سلامت شهرستان قاینات اظهارکرد:برخی از پروژه های نیمه تمام شهرستان قاینات خوشبختانه به بهره برداری رسیده است و درحال حاضر به شهروندان خدمات رسانی می کند.

وی افزود:سه مرکز جامع سلامت بیهود،نیمبلوک و امام خمینی قاین،دوپایگاه غدیر وکوثرقاین،خانه بهداشت چلونک،خانه سلامت گزنشک ،تکمیل آزمایشگاه ویروس شناسی،ماموگرافی ام ارآی ،سی تی اسکن،تجهیزوتکمیل ICU،اضافه شدن یک اتاق عمل ،اورژانس جاده ای اسفدن و آفریز از جمله پروژه هایی است که با کمک خیرین و دانشگاه علوم پزشکی طی یکسال گذشته تکمیل وبه بهره برداری رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در ادامه بیان داشت: ۱۵ پانسیون پزشکان در محل بیمارستان تا مرحله فنداسیون پیش رفته است وفعلا به دلیل کمبود اعتبارات متوقف شده است .

وی ادامه داد: اورژانس مرکز پیام قاین به طول ۳۲۰ متر مربع تا مرحله سقف کارشده و همچنین بهورزی قاین با پیشرفت ۵۵ درصدی نیازمند اعتبار است .

حمیدی با بیان این که بخش ایزوله تنفسی قاین نیز با ۱۲ تخت در صورت تامین منابع مالی ظرف یک ماه آینده آماده بهره برداری است گفت:توسعه بیمارستان قاین نیز که در ۳ سال اخیر با کندی پیشرفت مواجه بوده است با تزریق ۱۵ میلیارد تومان اعتبار که با پیگیری های نماینده شهرستان قاینات و زیرکوه و در پی سفر دکتر ساکی اختصاص داده شده است  مرحله اسکلت آن باسرعت خوبی در حال اجرا شدن است و قرار شده است طی ۳ سال آتی ۱۰۰ میلیارد از طرف دولت به این پروژه تزریق شود اما تکمیل  طرح توسعه بیمارستان شهداء قاین نیازمند اعتبارات بیشتری است.

 

رئیس شبکه بهداشت و در مان قاین در ادامه اظهارکرد: ساخت ساختمان مرکز جامع سلامت نیمبلوک نیز با ۴ پانسیون موافقت گرفته شده است  وهمچنین شورا نیز موافقت کرده اند که ۲تا۳ هزار مترمربع زمین در اختیار بخش درمان قرار دهند و با مشارکت فولاد و خیرین و دانشگاه علوم پزشکی مرکز درمانی دراین شهر نیز احداث شود.

 

حمیدی  در ادامه با بیان این که در حال حاضر ۳۵ متخصص با ۱۷ رشته در بیمارستان قاین مشغول به فعالیت هستند گفت: با کمبود متخصص نورولوژی ،بیهوشی و داخلی مواجه هستیم.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین عدم ماندگاری پزشکان در شهرستان را یکی از مشکلات عدیده عنوان کرد و گفت: شهرستان قاینات به عنوان یک شهرستان برخوردار معرفی شده که این به ما آسیب میرساند و باعث عدم ماندگاری پزشکان متخصص در شهرستان می شود.

 

وی افزود: پیگیری هایی از سوی نماینده شهرستان داشته ایم که حداقل در بخش بهداشت و درمان بحث برخورداری  حذف شود تا باعث ماندگاری بیشتر پزشکان در قاینات شود.

 

حمیدی ضمن تشکر از خیرین سلامت شهرستان گفت: برای بسیاری از تکمیل پروژه ها نیازمند اعتبار بودیم که خیرین کمک زیادی به بهداشت و درمان داشتند و اگر خیرین سلامت نبودند بسیاری از پروژه های ما به اتمام نمی رسید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا