سیاسی

حضوردرمجالس امام حسین(ع)باعث آمرزیده شدن گناهان می شود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن بیان اینکه تقوی باید سرلوحه زندگانی ما باشد با اشاره به۲۵ذی الحجه روز مباهله وشان نزول آیه هل اتی (آیه ۱۰سوره انسان)گفت:این آیه درشان اهل بیت رسول الله نازل شد .
وی افزود:دراین آیه به صراحت مشخص شده است که هماهنگی بین خانواده باعث خوشبختی وسعادتمندی می شود.
حجت الاسلام اصفهانی اظهارداشت: دراین آیه تنها به بخشش اهل بیت اشاره نشده است بلکه به هماهنگی وهمسوبودن دربین خانواده هم اشاره نموده است.
وی با اشاره به روز خانواده گفت:در دین مبین اسلام خانواده یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه محسوب می‌شودوپایبندی به خانواده و جلوگیری از بی‌بندوباری و همچنین ارتقاء جایگاه و تحکیم بنیان خانواده، از جمله مسائلی است که به آن شفارش فراوان شده است
ما بایستی در زندگی های روزمره مان ائمه معصوم را الگوی خودمان قراردهیم واهل بیت الگویی در زندگی مان باشند.
خطیب جمعه قاین در خطبه دوم نمازجمعه این هفته گفت: در آستانه ماه محرم قرارداریم .ماه محرم را بایستی به درستی درک کنیم.ماه محرم ماه عزاداری سالار شهیدان وماه مجالس وماه عزاداری اباعبدالله است.
خطبا وعلمای ما وکسانی که دراین مدت منبر می روند بایستی به درستی فضیلت این ماه رابرای مردم بازگو کنند واز منبرها درست استفاده کنند وافرادی هم دراین مجالس حضور می یابند باید با امادگی لازم دراین مجالس حضور یابند .ماندن در مجالس امام حسین(ع)ثواب الهی زیادی دارد وحضور در مجالس امام حسین(ع)باعث آمرزیده شدن گناهان می شود.
حجت الاسلام اصفهانی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت:اگر توانستیم به پیروزی برسیم همه از برکات ماه محرم وصفر است که آثار آن را درانقلاب مشاهده می کنیم
وی به همایش پیرغلامان حسینی اشاره نمود وافزود: دراین همایش از بسیاری از کشورها حضور یافته بودند وتوصیه های لازم در خصوص مرثیه سرایی ها در وصف امام حسین(ع)به همه مداحان شد.
امام جمعه قاین بیان داشت دهه اول محرم به نام دهه امربه معروف ونهی از منکر نامیده شده است واین فریضه الهی سفارش اباعبدالله است وبرهمه واجب است هرجاخطایی می شود واحکام وارزشهای اسلامی زیرپاگذاشته می شود تذکر داده شود.
حجت الاسلام اصفهانی با اشاره به مذاکرات ۵+۱گفت: آنچه از شواهد پیداست ودر مذاکرات این چند روز دیده شد نتایج امید وارکننده نیست وبه نتیجه ای نخواهد رسید وآمریکا تصور می کرد که تحریم ها برعلیه ایران باعث خوهد شد که از حق خود کوتاه بیایند درصورتی که مردم ایران همچنان برخواسته به حق خود ایستادگی خواهند کرد.
بحث حمله داعش به کوبانی در نزدیکی سوریه از دیگر موارد مطرح شده درخطبه های این هفته نمازجمعه قاین بود
امام جمعه قاین در پایان از مسئولین برگزار کننده همایش ملی توانمند سازی فردی اجتماعی افراد با نیازهای ویژه در شهرستان تقدیر وتشکر نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا