سیاسی

حرمت قهرمان کربلا در روز طبیعت نگه داشته شود/ لقب “امیرالمومنین” فقط مختص امام علی(ع)است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به مسئله معاد و زندگی پس از مرگ گفت: معاد جزء مسائل غیر محسوس است و حالت جسمی ندارد و برای دانشمندان علوم تجربی در هیچ دانشگاه و آزمایشگاهی قابل تجربه نمی باشد.
وی ادامه داد: انبیاء به دلیل جنبه تربیتی جهان پس از مرگ را مطرح کردند و حضرت محمد(ص)بیشترین تبلیغات را متوجه این مسئله کردند و در قرآن یک چهارم آیات به طور مستقیم پیرامون مسئله معاد و جهان بعد از مرگ است .
حجت الاسلام رحمانی تصریح کرد: بعد از مسئله توحید هیج موضوعی به اندازه معاد در قرآن مورد بحث قرار نگرفته است .
امام جمعه قاین درادامه با بیان این که هیچ یک از افرادی که به مسئله معاد با تردید نگاه می کنند آن را انکار نمی کنند گفت: مسئله معاد هیچ وقت بر خلاف عقل نبوده است وپیامبر(ص)برای افرادی که روی معاد حرف داشتند و آن را بعید می دانستند موضوع بهار و زنده شدن طبیعت را مطرح می کنند و برای تحکیم اعتقاد مردم از فصل بهار زیاد استفاده می کردند که دراین فصل خداوند زمینی را که در زمستان مرده است را چه طور زنده گردانیده است وهمان کس که این کار را می کند انسان های مرده را نیز مجددا زنده می کند.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه به ۱۳ رجب سالروز ولادت امیرالمومنین(ع) اشاره کرد و گفت: امام علی(ع)جانفدای پیغمبر بود و از جمیع انبیاء و ائمه و خلفا ،لقب امیرالمومنین فقط به حضرت علی(ع) اطلاق شده است .
امام جمعه قاین اسدالله و حیدر را از دیگر القاب مهم حضرت دانست و گفت: اگر چه ایشان القاب زیادی دارند اما لقب امیرالمومنین فقط مختص حضرت علی(ع) است و این لقب به هیچ فرد دیگری داده نشده است .
وی در ادامه به ۱۳ فروردین ،روز طبیعت اشاره کرد و گفت:برخی روز ۱۳ را نحس می دانند در حالی که ۱۳ رجب روز ولادت با سعادت مولود کعبه است و لذا از عدد ۱۳ نهراسید .
حجت الاسلام رحمانی گفت: روز ۱۳ فروردین باید همه مومنین ومومنات به دل طبیعت بروند و بهترین تفرجگاهها و خوش آب و هواترین مکان ها برای بندگان مومن خدا باشد ودر این مکانهااز فریضه نماز جماعت فراموش نشود تا بهار بندگی خدا را نیز بیاموزیم.
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که امسال روز ۱۳ فروردین مصادف با روز رحلت حضرت زینب(س) قهرمان کربلا است لذا دراین روز مومنین رعایت شئونات اسلامی را داشته باشندو حرمت قهرمان کربلا را نگهدارند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا