سیاسی

حال قاینات خوب نیست/مردم رعایت نکنند ،تعطیلی ها قطعی است/عادی انگاری کرونا از سوی مردم

به گزارش نسیم قائن ، سی و یکمین جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا شهرستان قاینات در حالی برگزار شد که مسئولین شهرستان آمار نگران کننده ای از کرونا در شهرستان ارائه می دهند به طوری که ۳ نقطه در قاینات به عنوان مناطق پرخطر تعریف شده است و روزانه چندین نفر از همشهریان ما به بیماری منحوس کرونا گرفتار می شوند.
آن گونه که مسئولین می گویند جدی نگرفتن کرونا از سوی برخی از شهروندان و عادی انگاری آنها این مسئله را حادتر کرده است.
آنگونه که حمیدی سرپرست شبکه بهداشت و درمان قاینات آمار می دهد علی رغم تلاش بی وقفه کادر درمان و همچنین اجرای طرح شهید سلیمانی اما آمار کرونای قاینات ۲ برابر مرکز استان گزازش شده است که بسیار نگران کننده است.
وی ادامه داد: در طی ۱۲ روز اول بهمن ماه ۱۷۷ بیمار جدید کرونایی در شهرستان شناسایی شده است که ۱۰۴ نفر با تست های سریع و ۷۳ نفر با آزمایش pcrمثبت شده اند
حمیدی برخی از نقاط شهری قاین و همچنین دو روستا در بخش مرکزی و سده و یکی از شهرهای تابعه را از لحاظ آمار بالای کرونا در شهرستان غیر منتظره اعلام می کند و می گوید برگزاری جلسات عروسی و بازگشایی تالارها،عدم رعایت مسائل بهداشتی در آرایشگاههاآرامستانها ،برگزاری همایش ها و تجمعات در فضای بسته ،دورهمی های شبانه ،پنج شنبه بازار و عدم رعایت فاصله اجتماعی وصف های طولانی در خرید مایحتاج ضروری مردم بر میزان مبتلایان کرونایی شهرستان قاینات افزوده است و باعث افزایش بستری های کرونایی در بیمارستان شده است.
مردم رعایت نکنند ،تعطیلی ها قطعی است
کریمی فرماندارقاین با تأکید براینکه، ساده انگاری و عادی انگاری سهم مهلکی برای کنترل بیماری کرونا است؛ خطاب به مردم و مسئولین، بیان داشت: با این عمل ها همه اقدامات و زحمات طاقت فرسای کادر درمانی را از بین نبریم.
کریمی در ادامه، گفت: با سیر صعودی مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان مواجه می باشیم. لذا کاهش رعایت پروتکل ها و حضور در آرامستان ها مهمترین شکنندگی وضعیت رنگ بندی شهرستان است.
فرماندار در پایان، اظهار داشت: اگر قرار است در ماه انتهایی سال با موج چهارم بیماری کرونا مواجه نگردیم؛ می بایست رعایت پروتکل های بهداشتی از قبل: استفاده از ماسک، اجرای فاصله اجتماعی، خودداری از سفرهای غیر ضرور و تهویه مناسب مکان های بسته مدنظر همه مردم و مسئولین قرار گیرد ودراین غیر این صورت وعدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم ،تعطیلی ها قطعی خواهد بود.
فرماندار بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در ادارات و نهادها و بانک ها و پیشخوان ها تاکید کرد وگفت: در صورت تکرار ارسال پیامک انبوه برای مراسمات ،خدمات دهی به موسسه مربوطهی ارسال پیامک قطع و با خاطیان برخورد خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا