سیاسی

جوانان ما از حضرت علی اکبر(ع) الگو بگیرند/تعجب دنیا از قدرت وزارت اطلاعات ایران

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین با دعوت مردم به تقوای الهی به ایام شعبانیه اشاره کرد و گفت: مسئله مهدویت و مصلحیت واین که روزی باید در دنیا خیرخواهی که توانایی غلبه برکل ستمگران جهان را داشته باشد تقریبا مورد اتفاق ادیان الهی و آسمانی است .
وی ادامه داد: همان طور که شیعیان در انتظار فرج هستند مسیحیان هم مشتاقانه منتظر ظهور مسیحیت هستند.
حجت الاسلام رحمانی درادامه با اشاره به این که از نسل پیامبراعظم(ص) ابر مردی ظهور خواهد کرد و جهان را پر از عدل و داد می کند گفت: این مسئله را ادیان مختلف قبول دارند اما اکثریت اهل تسنن بر این باور هستند که شخصی که پیامبر(ص) نوید و مژده آن را داده است هنوز به دنیا نیامده و بعد ها به دنیا خواهد آمد و جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد
وی اضافه کرد:شیعیان در مقابل اهل تسنن می گویند که مهدی(عج) بیش از هزار سال پیش در سال ۲۵۵ یا ۲۵۶ هجری به دنیا آمده است و حتی در آن زمان به رویت ۴۰ نفر از شیعیان رسیده ودر ۵ سالگی بر پیکر پدربزرگوارشان نماز خوانده ومدتی در غیبت صغری بوده اند و هم اکنون در پی پرده غیبت کبری هستند و روزی ظهور خواهند کرد و جهان را پراز عدل و داد خواهد کرد.
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به این که بسیاری از اهل سنت قبول این که شخصی حدود۱۲۰۰ سال عمر کند و زنده بماند برایشان سخت است گفت: ممکن است این به ذهن بسیاری از جوانان ما هم خطور کرده باشد و باید بدانند که از لحاظ علمی این امکان پذیر است
وی افزود: اصلا فکر نکنید که علت مرگ زیادیِ عمر است بلکه علت مرگ،از بین رفتن یکی از اعضای رئیسه بدن است و لذا چنانچه انسانی مواظبت خرد و خوراک و کار و استراحت خودرا بکند به لحاظ علمی هیچ مشکلی نیست که فرد دارای عمر زیادی باشد .
حجت الاسلام رحمانی در ادامه گفت: اراده کار خداوند متعال به کار محال تعلق نمی گیرد ولی اگر ممکن باشد قدرت خداوند متعال به آن تعلق می گیرد .
وی گفت:مسیحی که عمر۲ هزار ساله حضرت مسیح را قبول دارند و مسلمان شیعی و سنی که عمر حضرت نوح و حضرت خضر را قبول دارد انصافا جای این نیست که به عمر امام زمان (عج)گیر دهد.
حجت الاسلام رحمانی درادامه با بیان این که این انقلاب شکوهمند از روزی که شروع شد وتا سال ۵۷ که اوج گرفت وبه پیروزی رسید زیر نظر مستقیم حضرت بقیه الله الاعظم اداره می شود گفت:مگر می شود این همه دشمنِ عنود و کینه توز داشت و این همه کودتا و جنگ علیه ایران باشد و انقلاب اسلامی هنوز زنده باشد؟
وی افزود: یقینا اگر نظر خاصه بقیه الله الاعظم نبود به تعبیر مقام معظم رهبری این انقلاب ۷ کفن را پوسانده بود.
امام جمعه قاین ضمن تقدیر از سخنرانی رئیس شورای شهر قاین در پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه و:با اشاره به ۹ اردیبهشت گفت: شورای شهر دارای جایگاه رفیعی است و سزاوار است که دراین ایام با فراخوانی در یک برنامه عمومی گزارش فعالیت های خود را به مردم ارائه دهند.
حجت الاسلام رحمانی درادامه خطبه های این هفته به ولادت حضرت علی اکبر(ع) اشاره کرد و گفت: حضرت علی اکبر(ع) جوان رعنا و رشیدی بود و سزاوار است که جوانان ما به جای بسیاری از الگوهای بی محتوایی که برای خودشان دارند و بعد ها پشیمان هم می شوند از این جوان مودب وفرهیخته ورشید که در سن ۲۵ یا ۲۸ سالگی به شهادت رسید الگو گیری داشته باشند.
وی با اشاره به روز نیمه شعبان و نامگذاری این روز به نام سربازان گمنام گفت:از زبان امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب سخنان بسیار زیبایی درخصوص سربازان گمنام داریم .
حجت الاسلام رحمانی گفت:امام راحل می فرمایند کارکنان وزرات اطلاعات باید منظم و مستقل و متقی باشند در حالی که در رژیم گذشته هرجا انسان بی دین و سخت دل و بی مبالاتی بود در اطلاعات آن رژیم به کار گرفته می شدوالحمدالله دردوران انقلاب اسلامی،جوانان خوش فکر و رحیم و خیرخواه و متقی دراین وزارتخانه گزینش می شوند.
امام جمعه قاین درادامه گفت:رهبری فرمودند: وزارت اطلاعات در حقیقت یک پایگاه عظیم مبارزه و جهاد است و یک جهاد مستمر.
وی با اشاره به یکی از نمونه های کاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در دستگیری عبدالمالک ریگی اشاره کرد و افزود: وزارت اطلاعات ما در جهان شهره شده است و همه دنیا ازاین اطلاعات قوی ایران متعجب هستند.
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متاسفانه در کشور شاهد وابستگی افراد به حزب های مختلف چپ وراست و ..هستیم که از میان فرزندان انقلاب به وجود آمده است و از سربازان گمنام به شدت توقع داریم که تا می توانند به هیچ حزب و گروهی وابستگی نداشته باشند .
وی در بخش پایانی سخنان خود به مسئله ولایت اشاره کرد و گفت: ولایت جایگاه ویژه ایست که هاله ای از قداست آنجا را احاطه کرده است .
وی خطاب به جامعه روحانیت گفت: ولایت قرق گاه اسلامی است و از این که بگذریم روحانیت سعی براین داشته باشند که به عنوان فرزند اسلام،فراجناحی عمل کنند و علاوه بر حوزه جغرافیایی ایران در نقاط مختلف جهان واز جمله در آمریکای لاتین و روسیه فعالیت داشته باشند به فرمایشات مقام معظم رهبری نیز توجه ویژه داشته باشند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا