سیاسی

جلوگیری از فعالیت شرکت های خدمات پشتیبانی فاقد صلاحیت کار وایمنی

به گزارش نسیم قائن ، کارگاه آموزشی روند اخذ تایید صلاحیت ایمنی شرکتهای خدماتی پشتیبانی شهرستان قاینات به میزبانی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قاینات و با همکاری انجمن صنفی شرکتهای خدماتی شهرستان در محل اتاق جلسات اداره با حضور مهندس اربابی رئیس انجمن صنفی مسئولین ایمنی استان و مدیران شرکتهای فوق برگزار گردید.
در ابتدای این کارگاه مهندس زنگنه سرپرست اداره تعاون کارورفاه اجتماعی شهرستان ضمن خیر مقدم و تبریک دهه ولایت به حاضرین ، هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی مدیران شرکتهای خدماتی با روند اخذ تایید صلاحیت ایمنی شرکتها عنوان نمود.
زنگنه در ادامه به بیان اهمیت و جایگاه ایمنی در کارگاهها اشاره و افزود: رعایت اصول و قوانین ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار در حین کار در راستای پیشگیری از حوادث و بیماریهای ناشی از کار اصل اولیه کارها بوده چراکه امروزه حوادث و بیماریهای ناشی از کار خسارتهای مستقیم و غیر مستقیم جبران ناپذیری بر جامعه کارگری و کارفرمایی وارد می کندو از طرفی ایجاد محیط کار ایمن باعث افزایش بهره وری و کارایی و همچنین احساس خشنودی و رضایت کارگران در محیطهای کاری می گردد.
وی به مدیران شرکتها توصیه نمود رعایت اصول ایمنی و بهداشت حرفه ای در محیطهای کار تاثیر مثبت و قابل ملاحظه ای در بهره وری و کیفیت و انگیزه کارداشته و در نهایت رضایت شغلی و زندگی کارگران شرکت را بدنبال خواد داشت.
زنگنه مهمترین وظایف بازرسان کار را صیانت از نیروی انسانی و سرمایه و منابع مادی کارگاههای کشور اعلام و افزود :عدم رعایت اصول ایمنی در حین کار که احتمال وقوع و بروز حوادث ناشی از کار را بدنبال داشته باشد خط قرمز بازرسان کار است و کارگاههای که ایمنی در آن رعایت نگردد در جهت پیشگیری از بروز حوادث ناگوار بدون هیچ مهلتی از طریق مراجع قضایی تعطیل خواهد گردید.
در پایان مهندس زنگنه به مدیران و اعضای هیات مدیره شرکتهای خدماتی عضو انجمن صنفی اعلام نمود من بعد از فعالیت شرکتهای خدماتی پشتیبانی که فاقد صلاحیت کار و ایمنی از وزارت متبوعش باشند جلوگیری و با متخلفین برخورد قانونی خواهد گردید.
در ادامه کارگاه مدیران شرکتها با روند اخذ صلاحیت ایمنی پیمانکاران توسط انجمن صنفی مسئولین ایمنی آشنا و فرمهای مربوط به تشکیل پرونده را دریافت نمودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا