اخباراسلایدر بزرگشهرستان

جذب دانشجو در رشته کارشناسی پیوسته مامایی از مهر ماه امسال/تعطیلی ساختمان دانشکده پرستاری به دلیل عدم اعتبار

به گزارش نسیم قاین:دشتگرد رئیس دانشکده پرستاری و مامایی قاین در جمع اصحاب رسانه در خصوص ساختمان درحال احداث دانشکده پرستاری قاین گفت: این دانشکده از سال ۸۹ کلنگ زنی شد وحدود ۲ سال بعد متوقف شد و در حال حاضر با پیگیری های صورت گرفته ۱۰۰۰ متر به فضای دانشکده اضافه و تا مرحله سقف پیش رفته است و همچنین ۳هزار مترمربع فضای آموزشی دیوار چینی شده است و با توجه به کم بودن اعتبارات فعلا کار متوقف شده است.

 

وی ادامه داد: در سفر ریاست جمهور به استان نیز برای این پروژه اعتباری تخصیص داده نشد و شورای شهر هم که طی نامه ای اولویت های شهرستان را به ریاست جمهور اعلام  کرده بودند اما متاسفانه دانشکده پرستایی و مامایی در پیشنهادات آنها نبود

دشتگرد افزود: در حال حاضر کارگاه تعطیل شده است و امیدواریم دراعتبارات ۱۴۰۱ ساختمان دانشکده پرستاری قاین هم به خوبی دیده شود.

 

وی ادامه داد: راه دسترسی به دانشکده هنوز مشخص نیست و هرسال از سوی مسئولین قولی داده می شود که زیر ساختها فراهم شود و با وجود این که فراهم نمودن زیر ساختها در تعهدات شهرستان است اماهنوز هیچ زیرساختی فراهم نشده است.

 

دشتگرد ادامه داد: از مسئولین درخواست داریم راه دسترسی موقت فعلا برای دانشکده درنظر گرفته شود.

 

وی در خصوص خوابگاه دانشجویی خیر ساز این دانشکده نیز گفت: این خوابگاه توسط بنیاد ۱۵ خرداد اجرا می شود و سال گذشته با توجه به تغییر و تحولاتی که در بنیاد داشتیم پیشرفت زیادی در پروژه حاصل نشد و از انتهای سال۱۴۰۰ این پروژ] به پیمانکار واگذار شده است و قول داده اند بلافاصله پس از تعطیلات کارگاه فعال و تا مهر خوابگاه تحویل دانشکده شود .

وی افزود این خوابگاه به طول ۳۶۰۰ متر و در دوطبقه وبرای ۱۵۰ دانشجوی دختر در نظر گرفته شده است.

 

دشتگرد ضمن تشکر از پیگیری های نماینده قاینات و زیرکوه ،از تصویب نهایی رشته کارشناسی پیوسته مامایی در دانشکده پرستاری قاین خبر داد و گفت: از مهر ماه در این رشته دانشجو خواهیم داشت.

وی گفت: کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی نیز موافقت کلان منطقه و دانشگاه علوم پزشکی را گرفته است و منتظر بازدیدمسئولین وزارت بهداشت هستیم .

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا