سیاسی

جانمایی غیر کارشناسی شده مسکن ملی در قاین/حفظ استقلال دانشگاه بزرگمهر

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهربا دعوت مردم به رعایت تقوای الهی ، با اشاره به رحلت جانسوز آیت الله مصباح یزدی یار جانسوز امام رهبری گفت:علامه مصباح کسی بود که خلاء وجودی شهید مطهری را بعد از شهادت ایشان تا امروز پرکرده بود.
وی افزودمصباح یزدی شاگردانی را در خود پرورش داد که جزء استوانه ها و ستارگان درخشان حوزه های علمیه هستند.
وی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به برگزاری آزمون فولاد و اعتراضاتی که برخی داشتند بیان داشت جلسات متعددی با مدیر عامل فولاد کشورو حراست فولاد گذاشته شد و براساس مدارک مستند هرگونه شبهه ای را رد و عالمانه پاسخ اشکالات و اعتراضات را دادند وبنده و افرادی که در جلسه بودیم به این نتیجه رسیدیم که کوچکترین انحراف و تقلبی در آزمون صورت نگرفته است.
وی افزود: قطعا فولاد در سال آینده و سالیان آتی جذب خواهد داشت و با توجه به کارگاههای اقماری که ایجاد خواهد شد هیچ جوان بیکاری در شهرستان نخواهیم داشت.
حجت الاسلام رحمانی در خصوص دانشگاه بزرگمهر نیز گفت: قانون مصوبه شورای انقلاب فرهنگی مبنی بر ادغام برخی دانشگاه‌هاست و این ربطی به مرکز استان ندارد اما مردم بدانند مسئولین شهرستان قاین سکوت نکرده اند و جلسات متعددی در تهران مرکز استان و شهرستان برگزار شده است و پافشاری کرده و خواهیم کرد که استقلال دانشگاه حفظ شود وخوشحالیم که مردم قاینات به این بلوغ فکری رسیده اند که از استقلال دانشگاه شهر خود تمام قد دفاع می کنند.
امام جمعه قاین از دفاع آیت الله عبادی واستاندار از استقلال دانشگاه بزرگمهر قاین تشکر کرد و گفت مجددا تاکید می‌شود مسئولین شهرستان باتمام وجو در تقلا هستند که استقلال دانشگاه حفظ ویا به کمترین ضرر بسنده شود.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: نامه ای با امضاء همه ائمه جمعه شهرستان قاینات و زیرکوه وفرماندار امضاء شده است ودر مسیر تهران است و این که گفته می شود برخی مسئولین کمکاری کرده اند را قبول نداریم.
وی گریزی به ۲۵ سال پیش که علنا دو دانشگاه تربیت معلم را در شهرستان قاینات تعطیل کردند زد و گفت: کاش درآن زمان که در روز روشن حکم انحلال تربیت معلم دخترانه وپسرانه را به دستشان دادند یک نفر اعتراض می کرد و واکنشی نشان می داد واکنون دو دانشگاه فرهنگیان داشتیم و این بلاها بر سر ما نمی آمد و اقتصاد شهر هم رونق داشت.
امام جمعه قاین به جانمایی غیر کارشناسی شده مسکن ملی در شاهیک اعتراض کرد و گفت:هفته گذشته جلساتی با مدیر کل راه و شهر سازی در مرکز استان داشته ام و اعتراضات مردمی را به گوش مدیر کل رسانده ام ومدیر کل می گوید ۱۳ استعلام مثبت برای این شهرک از مسئولین شهرستان گرفته شده است وای کاش مسئولین به جای پاسخ استعلامات از پشت میز خود یک تحقیق حضوری انجام میدادند چرا که اذعان دارم از لحاظ فنی و بهداشتی و شاید عرفی و شرعی برای قنات شاهیک به وجود خواهد آمد.
وی ادامه داد: در حال حاضز چون استعلامات گرفته شده است نمی توان کاری کرد و مسئولین باید در برنامه های آتی و در پاسخ به استعلامات با جدیت بیشتری پاسخ استعلام را بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا