سیاسی

ثبت ۵۲۵ واقعه ولادت در سه ماه اول سال جاری در قاین/ سیر نزولی ثبت ولادت در استان

به گزارش نسیم قائن ، مهر آور مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی در اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان قاین با بیان این که ۳هزا رو ۹۰۷ ولادت در سه ماهه اول سال جاری در استان به ثبت رسیده است گفت:که از این تعداد ۲۵۹۷ واقعه شهری و ۱۳۱۰واقعه روستایی بوده است
وی ادامه داد: از این تعداد ۲هزا رو ۶۲ واقعه پسر و هزا رو ۸۴۵ واقعه دختر و نسبت جنسی پسران به دختران ۱۱۲ به ۱۰۰ بوده است
مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی در ادامه اظهار کرد: از سال ۹۲ تا ۹۸ کاهش ثبت ولادت در استان را شاهد بوده ایم واز سال ۹۵ نیز روند نزولی را در استان شاهد هستیم که هر سال نسبت به سال قبل رو به کاهش است.به طوری که در سال گذشته ۱۵ هزار و ۴۶۱ واقعه ولادت در استان به ثبت رسانده ایم که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷که ۱۶ هزار و ۷۹۹ بوده است کاهش داشته است.
سیر نزولی ولادت در قاین
وی با اشاره به آمار ثبت ولادت در شهرستان قاینات از سال ۹۵ تا ۹۸ گفت: در سال نودو پنج ۲هزارو ۴۰۹ واقعه،در سال نود وشش ۲هزار و ۲۹۷ واقعه و در سال ۹۷ ۲هزار و ۷۳ و در سال مود و هشت این میزان ۱هزار و ۸۵۵ مورد به ثبت رسیده است که این آمار نشان از سیر نزولی ولادت در شهرستان دارد.
مهر آور با اشاره به آمار ۳ ماهه وقایع حیاتی در قاینات بیان داشت: در ۳ ماهه اول امسال ۵۲۵ واقعه ولادت در شهرستان قاین به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴۸۲ مورد بوده است ۸ و ۹ دهم درصد افزایش داشته است .
وی افزود: از این میزان ۲۵۳ واقعه پسر و ۲۷۲ واقعه دختر به ثبت رسیده که ۳۰۷ مورد شهری و ۲۱۸ مورد آن روستایی بوده است.
ثبت ۱هزا رو ۵۴ مورد فوتی در سطح استان در سه ماهه امسال
وی به میزان ثبت ۱۰۵۴ مورد وفات در استان در سه ماهه اول امسال اشاره کرد و گفت:۴۹۰ مورد آن روستایی و ۵۶۴ مورد شهری بوده که از این میزان ۵۷۰ نفر مرد و ۴۸۴ نفر زن بوده اند.
مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی میزان فوتی های سال ۹۸ را ۴ هزار و ۶۵ مورد ذکر کرد و گفت:این امار نسبت به سال ۹۷ که ۳ هزا رو ۸۲۷ مورد بوده است با افزایش مرگ و میر همراه بوده است.
وی میزان آمار فوتی ها در شهرستان قاین را در ۳ ماهه امسال ۱۵۲ مورد اعلام و گفت: از این تعداد ۸۰نفر مردان و ۷۲ مورد زنان بوده است
مهر آور افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با۱۱۵ فوتی و افزایش ۳۲ و ۲ دهم درصدی مواجه بوده است
وی گفت: درشهرستان قاین در سال نود و پنج ۵۷۷ فوت،در سال نود و شش ۵۴۱ فوت و در سال نود و هفت ۵۱۴ فوت ودر سال نود و هشت ۵۰۵ فوت ثبت شده اس.
ثبت هزا ر و۸۵۵ فقره ازدواج در استان در سه ماهه اول
مدیر کل ثبت احوال کشور در ادامه به میزان ثبت ازدواج در استان اشاره داشت و گفت:در سه ماهه نخست سال جاری هزار و ۸۵۵ فقره ازدواج در دفاتر اسناد رسمی ثبت شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد هزار و ۲۸۷ فقره ازدواج در مناطق شهری و ۵۶۸ فقره ازدواج در مناطق روستایی خراسان جنوبی بوده است.
مهر آور از کاهش ۳.۷ درصدی واقعه ازدواج نسبت به مدت مشابه سه ماهه نخست سال گذشته خبر داد و افزود: در سه ماهه سال گذشته هزار و ۹۲۷ فقره ازدواج ثبت شده است.
افزایش میزان طلاق در قاین
وی بیان داشت: در قاین ۳۱۹ مورد ازدواج در سال جاری در سه ماهه اول امسال به ثبت رسیده است که ۲۰۰ مورد شهری و ۱۱۹ مورد روستایی بوده است و۳ و۲ دهم درصد افزایش داشته است
مهر آور با بیان این که میزان ازدواج نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است گفت:متاسفانه با افزایش طلاق در سطح شهرستان قاینات مواجه بوده ایم
ثبت نام بیش از ۷۵ هزا رنفر در قاین جهت کارت هوشمند ملی
مدیر کل ثبت احوال استان از ۹۴ و۱۷ درصدی پوشش کارت هوشمند واجدین شرایط در سطح استان خبر داد و گفت: از ۵۸۸ هزا رو ۳۷۵ واجد شرایط در سطح استان ۵۵۴ هزا رو ۸۷ مورد ثبت نام و ۳۴ هزا رو ۲۸۸ مورد باقی مانده است
وی ادامه داد:در قاین از ۸۸هزار و ۶۸۰ نفر واجد شرایط کارت ملی هوشمند ۷۵ هزارو ۲۰۶ فقره ثبت نام کرده و ۱۳هزارو۴۷۴ نفر باقی مانده است و حدود ۸۵ درصد واجدین شرایط برای کارت هوشمند اقدام کرده اند.
وی به صدور شناسنامه بالای ۱۵ سال در استان اشاره داشت و گفت: از ابتدای شروع طرح تاپایان خرداد سال جاری ۳۳۲ هزا رو ۹۸۱ شناسنامه صادر شده است که ۴۰ هزار و ۸۹۲ عدد مربوط به شهرستان قاین بوده است
مهر آور میزان فراوانی اسم در بین پسران و دختران در سطح استان را به ترتیب ابوالفضل،امیرحسین،امیرعلی،علی و محمد، فاطمه زهرا،فاطمه، زینب،ریحانه،حلماعنوان کرد و گفت: در قاین
امیرحسین ،امیرعلی،محمد،ابوالفضل و امیر علی بیشترین فراوانی اسم در بین پسران و فاطمه ،فاطمه زهرا،ریحانه،زینب،حلما را در بین دختران دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا