سیاسی

ثبات شغلی، از دغدغه های دهیاران است/دهیاری هاباید به سمت خودکفایی بروند

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در نشست بخشداران و منتخبین دهیاران و شوراهای روستایی استان خراسان جنوبی گفت: برای رسیدن به چشم انداز نظام جمهوری اسلامی خیلی فاصله داریم و نیازمند حرکت جهادی هستیم.
وی با اشاره به اینکه ما اکنون در مجلس شورای اسلامی صحبت از وزارت روستا می کنیم افزود: روستاها نیازمند تقویت هستند که در این راستا شهرها هم توسعه می یابند.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه نیز با تأکید بر خودکفایی دهیاری‌ها گفت: نداشتن ثبات شغلی،از دغدغه های دهیاران است و باید زمینه ثبات شغلی آنها فراهم شود.
سلمان اسحاقی افزود: سامانه معرفی محصولات کشاورزی و صنعتی روستا‌ها و فروش محصولات، و زمینه استفاده از ماشین آلات سنگین وزارت کشور در روستا‌ها در بازه‌های زمانی مختلف و همچنین شرایط لازم برای درآمد زایی دهیاری‌ها باید فراهم شود.
سید کمال الدین میرجعفریان دراین همایش گفت: در سفر اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه چهار تفاهم‌نامه در حوزه تولید و ایجاد اشتغال پایدار امضا شد که یکی از آنها احداث هفت هزار و ۵۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی در استان است.
وی گفت: همچنین طی تفاهم‌نامه دیگری سه هزار شغل در قالب خوشه‌های صنایع دستی ایجاد خواهد شد و اجرای این طرح‌ها با همکاری دستگاه‌های مختلف در استان، نقش مهمی در توسعه متوازن و رفع محرومیت دارد.
معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به مهاجرت روستاییان به شهرها در سال‌های گذشته تصریح کرد: امروز باید حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ آسیب‌شناسی و جلوی مهاجرت‌ها گرفته شود.
وی افزود: بیش از ۴۰ درصد جمعیت خراسان جنوبی در روستا ساکن هستند که از میانگین کشوری بیشتر است و با حمایت لازم می‌توان روستاها را متحول و روند مهاجرت را مدیریت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا