سیاسی

تک رایی در انتخابات شوراهایک ناهنجاری اجتماعی واخلاقی است/گلایه از کاشت درختان غیر مثمر در قاینات

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به روز مبعث اشاره کرد و گفت: عید مبعث عید عظیمی است و پیامبر اسلام نیز برای راهنمایی وهدایت انسانها برگزیده شدند.
وی در ادامه با اشاره به هفته درختکاری و کاشت درختان غیر مثمر در شهرستان قاینات گفت: سال گذشته هم این تذکر به مسئولین داده شد و امسال هم شاهد توزیع وکاشت درختان غیر مثمر در شهرستان بودیم و بازهم مجددا به مسئولین محترم شهرستان تذکر می دهم که از همین امسال به فکر باشند که حداقل در سال آینده کاشت درختان مثمر و توزیع این درختان در بین مردم به صورت رایگان افزایش داشته باشد و از کاشت درختان غیر مثمر خود داری کنند.
امام جمعه قاین به هفته نیکوکاری نیز اشاره کرد و گفت: یک انسان سخی وبخشنده کسی است که از اطعام و خورانیدن طعام به دیگران لذت ببرد.
حجت الاسلام رحمانی درادامه سخنان خود به برگزاری انتخابات شوراها در سال آینده اشاره داشت و گفت:به نظر بنده مسئله شورا از زمانی که در ایران مطرح شده است نطفه اش بیمار منتقل شده است.
وی با بیان این که انتخاب ویا عزل شهردار یکی از وظایف شوراهاست از مردم خواست تا در انتخاب شورا دقت ویک انتخاب درست و حسابی داشته باشند.
حجت الاسلام رحمانی گفت: افرادی که در شهرها و روستاها زندگی می کنند نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشند و به میدان بیایند و از شوراهای فعلی که فعال هستند و یا شوراهای سابق و اسبق که خوب کار کرده اند دعوت کنید تا پا به عرصه انتخابات شورا ها بگذارند
وی افزود: از چهره های خردمند و هوشیار و فرزانه در جامعه دعوت شود تا اسم خود را بنویسند و در زمان رای گیری هم شورا را از حالت مسخره بودن در بیاورید.
امام جمعه قاین ادامه داد: متاسفانه برخی از کاندیداها با وقاحت می خواهند که تک رایی به آنها رای داده شود و مردم را از ۴ رای دیگر محروم می کنند و این نوع رای دادن یک ناهنجاری اجتماعی واخلاقی و انقلابی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: به افراد برنامه ریز و فعال رای بدهید و کسانی را عهده دار مسئولیت کنید که جامعه ما را تدبیر و به خوبی مدیریت کنند.
حجت الاسلام رحمانی در بخش پایانی سخنان خود با یادآوری ۲۲ اسفند روز گرامیداشت شهداء از دلاور مردیهای شهدایی همچون برونسی و همت به نیکی یاد نمود و اظهار داشت امنیت و اقتدار امروز ثمره ی جانفشانیهای شهداست .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا