سیاسی

تولید کنندگان داخلی به کیفیت کالاها توجه داشته باشند/مسئولین قوانین را به سود مردم تفسیر کنند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین با تبریک سال جدید وبادعوت مردم به تقوای الهی گفت: فصل بهار ،مسئله حیات وحشر بعد از مرگ را در ذهن ها تداعی می کند.
امام جمعه قاین در ادامه با بیان این که وقتی فرهنگ های اصیل و رسم های قابل دفاع از یک ملتی گرفته شود آن ملت یک ملت سرگردانی می شود گفت: استکبار جهانی وقتی می خواهد افکار خودو اندیشه خود را بر جامعه ای تحمیل کند به سراغ فرهنگ آن جامعه می رود .
وی به موضوعی که در آخرین ماههای سال گذشته در تهران اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: جمعی از دختران و زنان جوان با برنامه ریزی بر روی سکوهایی در ملاء عام می رفتند و روسری را از سر برداشتند و مسئله حجاب اجباری و مسئله رفراندوم ورای گیری در باره حجاب اختیاری را مطرح می کردند .
امام جمعه قاین ادامه داد: وقتی مسئله انتخابات و رفراندوم و رای گیری در باره چیزی مطرح می شود که در آیات شریفه قرآن و در سخنان پیامبر اسلام و در فرهنگ شیعی و ائمه حکمی برایش صادر نشده باشد، اما آنجایی که خدا حکمی را صادر و رسول خدا (ص)حکمی را بیان کرده احدی نمی تواند در آنجا دخالتی داشته باشد.
حجت السلام رحمانی درادامه سخنان خود بیان داشت:حیات یک ملت به حیات فرهنگ آن ملت بستگی دارد و فرق ندارد که آن ملت می خواهد ایرانی باشد یا اسلامی ،آذری باشد یا کردی و تا زمانی این شخصیت را خواهند داشت که فرهنک و رسومات خود را داشته باشند.
وی اظهارکرد: دشمنان برای این که محصولات خودرا تحمیل کنند به گونه های مختلف در هرجایی با یک فرهنگ وارد می شوند ولذا این موضوع برداشتن روسری از سر زن ایرانی برنامه ریزی شده و حساب شده بود که مسئله حجاب اجباری توسط عده ای مطرح می شود .
حجت الاسلام رحمانی در ادامه سخنان خود به دوم فروردین روز جهانی آب اشاره کرد و گفت:آب در دنیای امروز ودر آینده حکم خون را پیدا می کند وسیاستمداران می گویند که جنگهای آینده جنگ بر سرآب است ولذا دوم فروردین مصادف با ۲۲مارس به عنوان روز آب نامگذاری شده است ولذا کشاورزان وسایرین به این نعمت الهی باید توجه ویژه داشته باشید و درمصرف آب صرفه جویی کنید واسراف نکنید.
خطیب جمعه قاین در ادامه به نامگذاری سال جدید از سوی رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: رهبری سالهاست که در موضوع نامگذاری سال،بحث حمایت از کالای ایرانی را مد نظر دارند و امسال هم به نام سال حمایت از کالای ایرانی توسط معظم له نامگذازی شده است .
وی گفت: ایرانی ها قطع به یقین می توانند تولیدات بسیار خوبی را داشته باشند ولی برخی مواقع بیشتر به دنبال سود هستند واز کیفیت غافل می شوند و درخواست ما از همه تولید کنندگان ایرانی این است که اجناسی را به دست مسلمانان تحویل دهند که کیفیت خوبی داشته باشد .
حجت السلام رحمانی خطاب به مسئولین ادارات دولتی گفت: ما نمی گوییم که قانون را بشکنید اما خواهش ما این است که مسئولین شهرستانی به گونه ای قانون را تفسیر کنند که متمایل به سود مردم باشد .
وی گفت: مسئولین قدر مردم را بدانید و مشکلات مردم رامشکل خود بدانید وبرای حل آن نهایت سعی و تلاش خود را داشته باشید.
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: قطع یقین زحمات پلیس بر هیچ کس پوشیده نیست واگر حضور پلیس در جاده ها نبود معلوم نبودکه چه اتفاقاتی می افتاد و رعایت قوانین هم وظیفه افراد است اما در ایام نوروز قرار داریم و شهر قاین هم ورودی های مشخصی ندارد و گاها مسافرینی که وارد شهر می شوند ممکن است مسیر را به درستی ندانند و لذا درخواست ما این است که دراین زمینه همکاری بیشتری داشته باشید و نگذارید که خاطره بدی از شهر قاین در ذهن آنها باقی بماند.
وی با توصیه به مردم در خصوص کمک به مسافرین نوروزی گفت: با کمک به مسافرین نوروزی از شهرقاین یک هویت زیبا و چهره زیبا به دنیا نشان دهید.
امام جمعه قاین به سالگرد عملیات پیروزمند شکوهمند فتح المبین نیز اشاره کرد و گفت: این عملیات غرور آفرین نقطه عطفی در دنیا به حساب می آید.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا