اخبارشهرستان

توقف تولید در پارس فولاد سبزوار و مجتمع قاینات ۵۰ روزه شد

به گزارش نسیم قاین،با ورود به فصل سرما، شاهد قطعی گاز صنایع مختلف به ‌ویژه فولادی‌ها، پتروشیمی‌ها و سیمانی‌ها هستیم. این موضوع که با هدف اولویت قرار دادن مصارف گاز خانگی اجرایی شده، در عمل موجب تعطیلی برخی از این صنایع یا کار کردن آنها با بخشی از ظرفیت واقعی ‌شان شده است.

این مشکلات، ضمن کاستن از آمار تولید این شرکت‌ها و تعطیلی خطوط تولید، به بیکار شدن همه یا بخشی از نیروهای کار منجر خواهد شد که با خود تبعات سنگین اجتماعی نیز به دنبال خواهد داشت که در تضاد با فرمایشات رهبر معظم انقلاب و نامگذاری امسال به «تولید ، پشتیبانی ‌ها و مانع ‌زدایی‌ هاست..

شرکت پارس فولاد سبزوار از ۵۰ روز پیش تا کنون با قطعی گاز در خطوط تولید خود مواجه شده و حال و روز خوشی ندارد و مجتمع فولاد قاینات نیز حال و روزش مانند این شرکت است وازسوم دی ماه دچارقطعی گازشده وتلاش ها ومکاتبات انجام شده بامقامات استانی هیچ تاثیری دروصل شدن گازاین مجموعه ها نداشته است..

با وجود مکاتبه های متعدد از سوی مدیران با مقامات شرکت ملی گاز، اما نه تنها پاسخی امیدوارکننده داده نمی شود، بلکه قرارداد فروش گاز این مشترک با شرکت ملی گاز را یادآور شده و مدعی‌اند حتی بیش از میزان قرارداد گاز در اختیار شرکت قرار داده شده است.

آنچه مسلم است تولید مظلوم ‌ترین موضوع در این میان است که با سخت شدن شرایط در ابتدا قربانی می ‌شود 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا