سیاسی

توزیع ۱۲ هزار و ۲۹۶ بسته معیشتی در شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ پاسدار رضا هزاری روز یکشنبه در نشست خبری که با حضور فرماندار در دفتر امام جمعه قاین برگزار شد افزود: در مبارزه با ویروس کرونا، این تهدید را تبدیل به فرصت همدلی، انفاق، ایثار و از خودگذشتگی و فرهنگ غنی انتظار کردیم و به یاری خداوند و همکاری مردم سرافراز شدیم.
وی اظهار داشت: روحیه ایثار و از خودگذشتگی مردم ایران مایه آبروداری و عزتمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی شد و از این بابت خدای متعال را شکرگزاریم.
هزاری با اشاره به اقدامات خوبی که در این مدت برای مقابله با کرونا انجام شده است گفت: نیاز است مردم از خدمات نظام و دولت کریمه اطلاع کافی داشته باشند اما انعکاس رسانه‌ای و بازتاب متناسب با شان مردم انجام نشده است.
دبیر رزمایش مواسات و کمک مومنانه شهرستان قاینات افزود: در سه مرحله برگزاری این رزمایش تعداد ۱۲ هزار و ۲۹۶ سبد کالا به ارزش بیش از سه میلیارد تومان بین قشرهای آسیب دیده از کرونا و نیازمندان در این شهرستان توزیع شده است.
وی بیان کرد: چهار هزار و ۸۰۰ سبد کالا با کمک مردم و بقیه با همکاری هلال احمر، کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، شوراهای اسلامی، دهیاری‌ها، آستان قدس رضوی و سایر نهادها تهیه و توزیع شده است.
سرهنگ هزاری با اشاره به اقدامات بسبج و سپاه در مبارزه با کرونا گفت: ضد عفونی هزار و ۳۸۰ خودرو شخصی، ۱۱۰ خودرو عمومی، ۱۲۰ مدرسه و آموزشگاه در این مدت انجام شده است.
وی افزود: راه‌اندازی اولین کارگاه تولید ماسک در شهرستان و تولید ۷۵ هزار ماسک تا امروز، همکاری گروه‌های جهادی با فروشگاه‌های اینترنتی، تولید و انتشار کلیپ‌های آموزشی در فضای مجازی و همکاری ۱۲۳ نفر از بسیجیان با شبکه بهداشت و درمان در اجرای طرح‌های غربالگری از دیگر اقدامات بسیجیان و جهادگران بوده است.
وی گفت: هزار و ۸۹ نفر در قالب ۱۷۹ گروه جهادی ویژه مبارزه با کرونا در شهرستان قاینات فعالیت داشته‌اند.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات از واریز ۱۷۰ میلیون تومان کمک های نقدی به شماره حساب سپاه شهرستان خبر داد وگفت: این مبلغ تبدیل به کارت هدیه شده است و در ادامه مرحله سوم رزمایش مواسات و کمک مومنانه به نیاز مندان هدیه خواهد شد .
امام جمعه قاین هم در این نشست گفت: با همه‌گیری کرونا و درگیر شدن همه کشورها، چهره خبیث و پنهانی آمریکا و مدعیان آزادی و حقوق بشر به صورت شفاف و واضح برای همگان ظهور و بروز پیدا کرد.
حجت الاسلام علی رحمانی افزود: در مقابله با این ویروس، خوی استکباری و وحشی‌گری دنیای غرب و روحیه نوعدوستی و ایثارگری جوامع انقلابی و اسلامی برای همگان مشخص شد.
وی گفت: نتیجه تربیت اندیشه الهی و تربیت قرآنی و معارف اسلامی، ایثارگری با مال، جان و حیثیت و آبروست که امروز در ایران اسلامی تبلور پیدا کرده و در مقابل آن سرقت‌های بین المللی اقلام بهداشتی توسط مدعیان حقوق بشر و بی‌اعتنایی به حقوق شهروندان نشان از فرهنگ مادی این جوامع است.
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با شیوع بیماری کرونا وبا توجه به اشرافیت مقام معظم رهبری به اوضاع ایران و جهان ارائه طرح مواسات و رزمایش مومنانه را دادند وهمه مردم ونیروهای تحت امر به استقبال فرمایشات ایشان رفتند .
وی ادامه داد: رزمایش مومنانه در ۳ مرحله در شهرستان قاینات اجرا شد و ۱۲ هزار و ۲۹۶ سبد کالا بین نیازمندان قاینات توزیع شد که از این تعداد بنا به گزارشات واصله ۲۳۰۰ سبد توسط نیروهای سپاهی و بسیجی توزیع شده است و مابقی را سایر ارگانها همچون هلال احمر،کمیته امداد ،بهزیستی،مراکز نیکوکاری،ائمه محترم جمعه و جماعات،شوراهای شهر و روستا،دهیاریها،بخشداریها ،آستان قدس رضوی،اداره اوقاف و امور خیریه و برخی از هیئت های مذهبی توزیع کردندکه جای تقدیر و تشکر از همه مردم و مسئولین دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا