سیاسی

توافق ایران و ایرلند برای تبادل استاد و دانشجو/ایران در یک قدمی تحول گسترده علمی

به گزارش نسیم قائن ، جواد هروی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری سفر گروه دوستی- پارلمانی ایران و ایرلند به دوبلین از دیدار با رئیس دانشگاه دوبلین خبر داد و گفت: مهم‌ترین دستاورد این دیدار توافق برای تبادل دانشجو و استاد بین دو کشور بود که در صورت تحقق این مهم شاهد تحول گسترده علمی در کشور خواهیم بود.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی٬ با مثبت ارزیابی کردن سفر گروه دوستی- پارلمانی ایران و ایرلند به این کشور٬ افزود: استفاده از تجربیات کشور ایرلند به عنوان کشوری که با استفاده از توان علمی توانسته مشکلات اقتصادی را کنار زده و از بحران‌ها دور شود به نفع ایران است.
وی با تاکید بر اینکه تبادل دانشجو و استاد بین دو کشور ایران و ایرلند به نفع بار علمی دو کشور است٬ گفت: هر دو کشور تمام تلاش خود را برای گسترش روابط در این زمینه انجام خواهند داد.
ارایه گزارش سفر به دکتر لاریجانی
این نماینده مردم در مجلس نهم٬ همچنین از ارایه گزارش سفر هیات دوستی – پارلمانی ایران و ایرلند به رئیس مجلس خبر داد و گفت: امروز عصر در نشستی گزارش فعالیت‌های انجام شده در قالب این سفر به اطلاع رئیس مجلس خواهد رسید.
گفتنی است؛ گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایرلند یک‌شنبه(۳۱شهریور) جهت دیدار و گفت وگو با مقامات پارلمانی ایرلند عازم دوبلین شدند.
لازم به ذکر است گروه دوستی – پارلمانی ایران و ایرلند متشکل از مراد هاشم زهی، امید کریمیان، جعفری بنه خلخال و محمد سعید اربابی نمایندگان مردم نهبندان، مریوان، خلخال و ایرانشهر به ریاست جواد هروی نماینده قائنات به ایرلند سفر کرده و ضمن بازدید از دانشگاه دوبلین با رئیس این دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا