سیاسی

تلاش بیشتر برای جذب سرمایه گذار بومی/ پرداخت بیش از ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی در قاین

به گزارش نسیم قائن ، شب گذشته جلسه گروه کاری اشتغال شهرستان قاینات در محل سالن پیامبر اعظم(ص) فرمانداری قاین برگزار شد
غلامی سرپرست اداره تعاون، و رفاه اجتماعی شهرستان دراین جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در ۹ ماهه گذشته از تعهد ۲هزا رو ۳۶۳ نفری اشتغال در شهرستان خبر داد و گفت: تا کنون ۱۰۱۷ مورد در سامانه رصد ثبت شده است.
وی افزود: تا کنون ادارات شهرستان ۴۳ درصد تعهد اشتغال خود را در سامانه رصد به ثبت رسانده اند.
سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان با اشاره به اجرای طرح های مهارت آموزی در محیط کار واقعی،طرح مشوق بیمه ای،طرح یارانه پرداخت دستمزد،طرح کارورزی دانش آموختگان در سطح شهرستان خبر داد وگفت: در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی شهرستان قاینات ۱۹۵ نفر تعهد داشته است که تاکنون ۱۴۲ نفر از این طرح استفاده کرده اند.
وی ادامه داد: از ابتدای شروع طرح پرداخت یارانه دستمزد نیزقریب به ۳۰۰ میلیون تومان توسط دولت به کارفرپرداخت شده است و ۳۱ نفر نیز دراین طرح به کارگیری شده اند.
غلامی از تعهد ۸۲ نفری طرح کارورزی دانش آموختگان در شهرستان خبر داد وگفت:۳۷ نفر از افراد فارغ التحصیل دانشگاهها دراین طرح شرکت داشته اند.
سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی به ایجاد اشتغال برای ۶۰۵ نفر در طرح اشتغال روستایی و عشایری از ابتدای شروع طرح (سال۱۳۹۷)در شهرستان خبر داد وگفت: ۳۸۰ پرونده تشکیل و ۳۰میلیاردتومان تاکنون تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
غلامی از اشتغال زایی ۱۴۵ نفر از ابتدای سال جاری تاکنون درطرح مشاغل خانگی درشهرستان خبر داد و گفت:۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به متقاضیان مشاغل خانگی نیز پرداخت شده است.
وی از سفر مسئولین کشوری درحوزه کار،تعاون وحوزه فنی و حرفه ای در اوایل بهمن ماه به شهرستان قاینات خبر داد .
تلاش بیشتر برای جذب سرمایه گذار بومی
محمد کریمی فرماندار قاین نیز در این جلسه با تاکید فراوان بر ثبت اشتغال ادارات در سامانه رصد از مسئولین شهرستان خواست تا نسبت به ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان تلاش بیشتری داشته و در جذب سرمایه گذاران بومی نیز جدیت بیشتری داشته باشند.
وی گفت: در برخی از استانهای همجوار طرح های بسیار خوبی اجرا می شود که می توان با الگو برداری از این طرح ها اقدامات بسیار خوبی را انجام داد.
کریمی ادامه داد: طرح های ماندگار و بسیار خوبی نیز در شهرستان اجرا شده است که می توان نتایج خوب و ملموس آن را با ارائه گزارشات در جراید و صدا وسیما به مردم اطلاع رسانی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا