سیاسی

تلاش برای حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای وظیفه دولت است نه شورای نگهبان

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به انتخابات پیش رو وبا بیان این که شورای نگهبان حق برخی از مصلحت اندیشی ها را ندارد گفت:اگر قرار باشد مصلحت اندیشی که یک باردیگر هم اتفاق افتاده است صورت بگیرد،این مربوط به ولی فقیه جامعه اسلامی است.
وی ادامه داد:تلاش برای حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای وظیفه شورای نگهبان نیست بلکه وظیفه دولت است ودولت باید این بستر را فراهم کند .اگر چنانچه مردم حضور حداکثری پای صندوق های رای نداشته باشند وظایف شورای نگهبان خدشه دار نمی شود بلکه بایستی این عدم حضور را از عملکرد ۸ ساله دولت دانست.
امام جمعه قاین با بیان این که مردم به فکر حل مشکلات خود هستند و به طیف سیاسی کاری ندارند گفت: توده مردم غم مشکلات زندگی را دارند و نگاهشان به این است که چه کسی توانایی رفع مشکلات ای را دارد واگر خدایی نکرده چنانچه در انتخابات پیش رو،حضور حداکثری مردم را نداشته باشیم به سوء مدیریت دولت در سالهای اخیر بر می گردد.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه سخنان خود عدم حضور در انتخابات را به خاطر وعده های عمل نشده دانست و گفت: عدم حضور به خاطر گرانی در بازار و عدم نظارت ها خواهد بود،عدم حضوربه خاطر اختلاس های پیدا و نا پیدا وحقوق های نجومی و برجام بد فرجام خواهد بود.
وی افزود: عدم حضور در انتخابات به دلیل شکاف عمیق طبقاتی و همچنین دروغ های آشکار خواهد بود.
امام جمعه قاین در ادامه سخنان خود بیان داشت: اگر حضور حداکثری در سر صندوق های رای وجود نداشته باشد هیچ ربطی به مشروعیت نظام ندارد که رادیو های بیگانه و عوامل داخلی ؛ چون عده ای احراز یا تایید صلاحیت نشده اند مشروعیت نظام را زیر سوال می برند.
وی با تاکید بر حضور حداکثری در پای صندوق های رای گفت: حضور مردم بستر اجرای قانون الهی را خوب فراهم می کند و کمک مردم پشتوانه نظام است .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: حضور مردم به نظام آبرو می بخشد ودشمن را نا امید تر و ذلیل تر و مسئولان را امیدوار تر می کند.
خطیب جمعه قاین در ادامه خطبه های نماز جمعه گفت: دراین روزهایی که باید دولت مردان گزارش کار خود را به مردم ارائه دهند شاهد هستیم که بعد از ۸ سال کلید واژه هایی را به کار می برند و می گویند رئیس جمهور اختیارات لازم را نداشته است ،رئیس جمهور یک تدارکات چی بیشتر نیست این درحالی است که رئیس جمهور عالی ترین مقام اجرایی کشور بعد از مقام معظم رهبری هستند و بر اساس قانون اختیارات زیادی داشته اند و مقام معظم رهبری هم در سخنان نوروزی خود فرمودند : مهمترین و موثرترین مدیریت کشور ریاست جمهوری است.این که می‌گویند رئیس‌جمهور اختیاراتی ندارد یا تدارکات‌چی است، خلاف واقع است.
حجت الاسلام رحمانی در پایان با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو گفت: اکنون وقت آن است که مردم را برای حضور در پای صندوق های رای آماده کنیم و با سخنان و رفتارمان ،کاری نکنیم که دشمنان خوشحال شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا