سیاسی

تعطیلی مراکز تربیت معلم قاین خسارت سختی به شهرستان زد

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین درمراسم نواخته شدن زنگ سپاس معلم که صبح امروز در دبیرستان نمونه فدک برگزار شد اظهارکرد:دانش آموزان قاین و قاینات بدانید که ما سال های سال دو مرکز تربیت معلم دخترانه و پسرانه در این شهر داشته ایم و این مکان زمانی به عنوان تربیت معلم شهرستان قاین محل آموزش جمع کثیری از دانش آموختگان تربیت معلم بود که متاسفانه در آن روزگار عده ای از پیش قراولان راهپیمایی ها و شعارهای انقلابی که نه سواد و نه شعور چندانی داشتند تقاضای مجدانه داشتند که هردو مرکزتربیت معلم قاین تعطیل شود .
وی افزود:در آن دوران در تربیت معلم شهید بهشتی جلسه ای داشتیم و یکی از مسئولین مراکز تربیت معلم گفت: شهرستان قاینات بستر خوبی برای تربیت معلم است و خواهشا مراکز تربیت معلمتان را تعطیل نکنید و یا حداقل مرکز تربیت دخترانه را نگه دارید.
امام جمعه قاین گفت:متاسفانه دراین شهرخراب آباد و بی تپش ،بعد از تعطیلی مراکز تربیت معلم ناله جزئی هم بلند نشد وآن قدر جسورانه و وقیحانه مراکز تربیت معلم را تعطیل کردند و همزمان تعطیلی آن را به روسای آن دادند.
حجت الاسلام رحمانی گفت: بسیاری از شهر های مجاور از جمله فردوس با چنگ و دندان تربیت معلم خود را نگه داشتند .
وی با بیان این که در آن زمان که حداقل ۵۰۰ دانشجو از دانشجویان شهرستان کم شدند و آن هم به دلایل بی سوادانه و بی خردانه ،آن قدر وقیحانه و جسورانه مراکز تربیت معلم ما را تعطیل کردند و نامه تعطیلی را به دست مسئولین تربیت معلم دادند گفت: متاسفانه دراین شهرخراب آباد و بی تپش ،بعد از تعطیلی مراکز تربیت معلم ناله جزعی هم بلند نشد که از این موضوع دفاع کندو در روز روشن انحلال تربیت معلم را اعلام کردند ونتیجه این شد که هرجا مرکز تربیت معلم بود امروز به دانشگاه تربیت معلم تا مقطع دکتری شد.
امام جمعه قاین افزود:متاسفانه با این تعطیلی خسارت سختی به لحاظ علمی ومعنوی و مادی به این شهر وارد کردند و آن هم به بهانه های واهی در حالی که مسئول مرکز از ما خواهش می کرد که حداقل یک مرکز را نگه دارند .ولی افراد بی خرد و بی سواد حقایق را به وارونه جلوه دادند و این خسارات بر شما وارد کردند.
وی در ادامه سخنان خود با تبریک هفته معلم گفت: بخش عمده کارما معلمین تذکر است و حتی خداوند در قرآن به پیامبر فرمود تو فقط تذکر دهنده هستی .
حجت الاسلام رحمانی در بخش پایانی سخنان خود گفت: دشمنان ما خوب حساب کرده بودند که چه افرادی را از جامعه ما نابود کنند و یکی از این افراد فیلسوف و استاد دانشگاه تهران و مدرس حوزه های علمیه قم وتهران و افتخار ما خراسانیها استاد شهید مرتضی مطهری بود .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا