سیاسی

تحقق ۱۰۴ درصدی اشتغال سال ۹۶ در قاین/ نرخ بیکاری در قاین از ۱۵ درصد گذشت

به گزارش نسیم قائن ، عرب نژاد رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی قاین در جلسه کمیته اشتغال شهرستان با بیان این که شهرستان قاینات ۱۱۶ هزا رو ۱۸۱ نفر جمعیت دارد گفت: از این تعداد ۳۳هزار ۵۵۲ نفر جمعیت فعال شهرستان را تشکیل می دهند.
وی ادامه داد: ۲۸ هزار و ۳۷۴ نفر جمعیت شاغل و ۵هزار و ۱۷۸ نفر جمعیت بیکار شهرستان هستند که بر اساس آخرین آمار گیری در سال ۹۵ نرخ بیکاری در قاینات ۱۵ و۴ درصد است.
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی قاین در ادامه به برگزاری جلسات کمیته اشتغال شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۱۱ کمیته اشتغال و ۶ جلسه کمیته تخصصی اشتغال تشکیل که این جلسات ۱۰۳ مصوبه را در پی داشت .
عرب نژاد با اشاره به تعهد اشتغال شهرستان در سال گذشته گفت: ۱۳۶۸ نفر تعداد اشتغال پیش بینی شده شهرستان بود که ۱۴۲۹ شغل ومعادل ۱۰۴ درصد در سامانه رصد ثبت شد .
وی افزود: در سال جاری نیز ۹۵۴ تعهد اشتغال برای قاینات پیش بینی شده است که دربین دستگاههای اجرایی تقسیم شده است و قطعا این میزان افزایش خواهد داشت.
رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی قاین از تعهد ۱۰۰ درصدی طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در قاینات خبر داد و گفت: در طرح کار ورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز ۵۲ نفر در سامانه ثبت و در واحد های اقتصادی مشغول به فعالیت هستند.
عرب نژاد از اعتبارات بند (د)تبصره ۱۶ نهاد های حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۶۵۵ میلیون تومان خبر داد و گفت: ۲۴۲ طرح از محل این بند به بانک های عامل معرفی شده اند که ۱۰۰ درصد اعتبارات به معرفی شدگان پرداخت شده است .
وی بیان داشت: از محل اعتبارات بهزیستی نیز ۱ میلیارد و ۷۱۵ میلیون تومان اعتبار سهم بهزیستی شهرستان بوده است که تاکنون ۱۴۸ طرح به بانک معرفی و ۱۲۲ طرح اعتباری معادل ۱ میلیارد و ۵۸۲ میلیون تومان را دریافت کرده اند و۹۲ درصد اعتبارات بهزیستی جذب شده است.
عرب نژاد گفت: از محل اعتبارات مشاغل خانگی نیز ۸۹ طرح بالغ بر۱میلیارد و ۳۱۷ میلیون تومان اعتبار دریافت کرده اند .
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق کارآفرینی امید نیز ۵۲ طرح با اعتبار ۱میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان را نیز سال گذشته جذب و پرداخت کرده است .
وی با اشاره به طرح های حوزه روستایی گفت: ۹۴ طرح با اعتبار ۵۳ میلیارد تومان مصوب شهرستان بوده است که از این تعداد ۳۰ طرح با اعتبار ۲۸ میلیارد و ۴۲۸ میلیون تومان تاکنون مصوبه استانی گرفته وبه بانک معرفی شده است و یک طرح به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان دریافتی داشته است .
عرب نژاد با بیان این که سال گذشته ۱ دفتر کاریابی در شهرستان راه اندازی شد گفت: ۳۶ طرح اشتغال فراگیر نیز مصوب کمیته اشتغال شهرستان بوده است که ۲۷ طرح مصوبه استانی گرفته است .
وی افزود: تا کنون ۱ طرح اعتبار دریافت کرده است و تعداد زیادی نیز انصراف داده اند.
عرب نژاد در پایان با بیان این که دو طرح ملی در شرکت سهامی زراعی خضری و اسلام آباد در مرحله دریافت استعلامات هستند و قریب به ۲۰ میلیارد تومان از تسهیلات حوزه روستایی شهرستان به این دو طرح پرداخت خواهد شد گفت: درخواست ما از مسئولین این است که در پاسخ به استعلامات همکاری بیشتری داشته و موسسات عامل نیز در پرداخت تسهیلات روستایی همکاری بیشتری داشته باشند .
وی در پایان از مسئولین استانی خواست تا تناسب جمعیتی در طرح های توسعه روستایی در سطح استان رعایت شود .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا