سیاسی

تجلیل رئیس جمعیت هلال احمر قاین از خبرنگاران+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان قاین در محل سالن کنفرانس جمعیت هلال احمر قاین برگزار شد.
جواد یوسفی رئیس جمعیت هلال احمر قاین دراین جلسه با بیان این که خبرنگاران داوطلبانه وبا عشق به منظور نشان دادن واقعیت به مردم فعالیت می کنند گفت: خبرنگاری یعنی وجدان بیدار وتثبیت گر واقعیت های زمان خود
رئیس جمعیت هلال احمر قاین ضمن قدر دانی از زحمات خبرنگارانی که تاکنون نسبت به انعکاس اخبار هلال با این جمعیت همکاری داشته اند با اشاره به راه اندازی خانه های هلال در دورترین نقاط روستایی و محروم از خبرنگاران خواست تا در انعکاس این موضوع هم نهایت تلاش خود را داشته باشند تا مردم بتوانند از خدمات ارائه شده و آموزش های لازم در خانه هلال بهره مند شودند.
یوسفی از راه اندازی ۱۲ خانه هلال در شهرستان قاینات در طی سال جاری خبر داد و گفت: هدف از راه اندازی خانه های هلال فراگیری آموزش های امداد و نجات در سنین مختلف و تقویت آموزش نیروهای امدادی در روستاها و محلات کم برخوردار است
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: بخشداران و شهردارانی که تمایل به احداث خانه هلال در روستاها و یا مناطق کم برخوردار را دارند می توانند درخواست خود به هلال احمر را ارائه دهند تا نسبت به راه اندازی و تجهیزبا همکاری شهرداریها و بخشداری ها اقدام و آموزش های لازم به مردم ارائه شود.
یوسفی در ادامه به ساخت سالن چند منظوره ورزشی در یکی از مناطق محروم شهر قاین اشاره داشت وگفت: این پروژه از مصوبات سفر استاندار به شهرستان در سال گذشته است و۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی تاکنون دارد.
وی ادامه داد: با توجه به این که در سال گذشته ۳۰۰ میلیون مصوبه داشت و ۱۲۰ میلیون تخصیص یافت و۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون از سوی سازمان جمعیت هلال احمر به این پروژه تخصیص یافته است و جمعیت هلال احمر چندین برابر نیز به تعهدات خوددر تخصیص اعتبار کمک کرده است، لذا برای تکمیل آن در سال جاری نیازمند اعتبارات بیشتری هستیم تا بتوانیم پروژه را هرچه زودتر به بهره برداری برسانیم.
یوسفی از تصویب ۵۰۰ میلیون اعتبار در سال جاری به این پروژه خبر داد و گفت: برای تکمیل سالن چند منظوره ۲میلیارد نیاز است .
این پروژه با ۱۴۵۰ متر زیربنا وبا پیشرفت ۷۵ درصدی در صورت تخصیص اعتبار در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی گریزی به پروژه پایگاه امداد و نجات کوهستان شهرستان قاینات زد و گفت: تکمیل این پروژه نیز در انتظاراعتبارات استانی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا