سیاسی

تاکید مسئولین قاین بر مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی /قول آستان قدس رضوی جهت تجهیزات بخش فیزیوتراپی بیمارستان قاین

به گزارش نسیم قائن ، دکتر عباس حمیدی ریاست شبکه بهداشت و در مان شهرستان قاین در جلسه هیئت مدیره دانشگاه علوم پزشکی بیرجند که در محل سالن اجتماعات بیمارستان قاین برگزار شد با ارائه گزارشی از فعالیت های در حال اجرای بیمارستان قاین اظهارکرد: در حال حاضر ۳۱ پزشک متخصص در ۱۹ رشته و ۴ پزشک عمومی و همچنین ۱۷۶ نیروی پرستاری و ۱۶۰ نیروی پشتیبان در بیمارستان قاین مشغول به فعالیت هستند .
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات درادامه گفت: برخی از بخش های ما با کمبود شدید فضای فیزیکی مواجه است و باتوسعه بیمارستان که در دست اقدام است بسیاری از مشکلات ما نیز حل خواهد شد.
وی ادامه داد:درمانگاه تخصصی و غربالگری تکمیل و به زودی بهره برداری خواهد شد و ساختمان سی تی اسکن تکمیل و منتظر نصب دستگاه هستیم .
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین درادامه گفت:از نظر تجهیزاتی در برخی از قسمتها مشکل داریم ودرخواست همکاری را داریم تا بتوانیم رادیولوژی وآزمایشگاه واتاق عمل اورژانس را فعال کنیم.
وی افزود:پیشنهاد بخش فیزیوتراپی با توجه به نیاز شهرستان با ۱۵۰ متر زیربنا را داریم و درصورتی که مجوز داده شود آستان قدس رضوی قول تجهیزات با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون داده است .
حمیدی از تکمیل زایشگاه قاین خبر داد و گفت: همراه سرای بیمارو مسجد نیز با کمک خیرین در بیمارستان قاین در حال ساخت است.
وی به طرح های خیر ساز در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح هایی که در حال ساخت داریم حدود ۷میلیارد تومان آورده خیرین سلامت بوده است وامیدواریم هرچه سریعتر این طرح ها آماده بهره برداری شود.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین استانی و شهرستانی خواستار مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی شهرستان قاین شد.
حجت السلام رحمانی امام جمعه قاین نیز دراین جلسه با تشکر از مسئولین استانی خواستار پیگیری مجدانه مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی و هم چنین تسریع در ساخت بیمارستان دوم قاین شد و گفت: این دوموضوع از نیاز های شهرستان است وخواسته ما از مسئولین استان این است که با پیگیری های خود وضعیت ساختمان نیمه کاره دانشکده پرستاری قاین را نیز مشخص کنند.
بهمن کهن ترابی فرماندار قاین در این مراسم با بیان این که در دولت تدبیر وامیددر بحث عدالت اجتماعی اگر دیگران شعار می دادند اما دراین دولت درحوزه بهداشت و درمان عملا کار شده است .
وی ادامه داد: اگر از سالیان گذشته دانشکده علوم پزشکی در شهرستان قاین داشتیم بسیاری از مشکلاتی که امروزه در حوزه درمان با آن مواجه هستیم را نداشتیم ودچار این عقب ماندگی تاریخی نبودیم.
کهن ترابی ادامه داد:به عنوان یک کار زیرساختی همه مسئولین شهرستان و استان پیگیر هستند وبه گونه ای که بتوانیم یک کادر متخصص درمانی ثابت و پایداری در شهرستان داشته باشیم.
وی به موضوع معوقه متخصصین شهرستان اشاره کرد و گفت: درخواست ما این است که نسبت به پرداخت معوقه پزشکان هرچه سریعتر اقدام و همکاری لازم برای تعیین تکلیف ساختمان دانشکده پرستاری قاین را نیز داشته باشید .
فرماندار ادامه داد:بیمارستان دوم قاین نیز با توجه به ضریب اشغال تخت های بیمارستانی و هم چنین خدمات به بیماران زیرکوه و گاها شهرستان خواف هر چه سریعتر مورد توجه قرار گیرد.
درپایان مراسم از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از دکترحمیدی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا