سیاسی

بهره برداری از ۵ پروژه عمرانی با اعتبار ۷۱۵میلیون تومان در قاینات+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، عصر امروز و با حضور عصمتی پور مدیر کل امور عشایر خراسان جنوبی از ۵ پروژه عمرانی عشایری وروستایی بهره برداری شد.
این پروژه ها شامل آب خیز داری بند خاکی منطقه عشایری جوزاندر ،سورگ،مقری و در سفید وبند خاکی روستای مهیار با اعتبار ۳۸۸ مبلیون تومان،بهره برداری از قنات پده روستای سورگ با اعتبار ۲۰۷ میلیون تومان،بهره برداری از قنات جوزندر و کانال کشی مزارع منطقه عشایری جوزندر و مقری با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان است که با بهره برداری از این طرح ها ۱۵۰ خانوار از خدمات آن بهره مند شدند.
عصمتی پور در حاشیه بهره برداری از این پروژه ها با اشاره به این که گیاهان دارویی دراین مناطق از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: به منظور ایجاد اشتغال برای عشایر تا سقف ۲۵ میلیون تومان وام ۴ درصد پرداخت می شود .
وی افزود: همچنین از محل اعتبارات تفاهم نامه با بنیاد برکت نیز تسهیلات ۴ درصد با اقساط ۵ ساله جهت ساخت اسطبل و نگهداری و خرید دام به عشایر پرداخت می شود .
عصمتی پور از پرداخت وام ۱۰ درصدی جهت خرید تسهیلات نهاده های دامی به عشایر خبر داد و گفت: دولت برای رفاه حال عشایر نیز اقدام به بیمه تامین اجتماعی عشایر و خانواده آنها کرده است وعشایر محترم با حداقل ۳۰۰ هزار تومان به صورت سالیانه می توانند نسبت به بیمه خود و خانواده اقدام و از خدمات بازنشستگی و سایر خدمات بیمه تامین اجتماعی عشایر استفاده کنند.
درادامه کریمی فرماندار قاین نیز با حضور در روستای بخش آباد به برررسی مشکلات عشایر این منطقه پرداخت.
مشکل خط تلفن ثابت،اینترنت ،کمبود نهاده های دامی و راه ارتباطی از جمله مشکلاتی بود که توسط مردم مطرح شد.
کریمی از گازرسانی به روستای بخش آباد درسال آینده خبرداد و گفت:به دلیل مشکلات تحریم برخی از تجهیزات جهت اینترنت وارد کشور نشده است و امیدواریم که این مشکل هرچه سریعتر مرتفع شود .
وی در خصوص راه روستایی این منطقه نیز گفت: با همکاری اداره کل امور عشایر و اداره حمل و نقل جاده ای امیدواریم که هرچه سریعتر مشکل راه روستاهای عشایری بخش آباد،سورگ،دهمیر و درسفید و جوزندرمرتفع گردد.
مدیر کل امور عشایر همچنان از جاده روستاهای دهمیر،سورگ،درسفید و .. بازدید و گفت: مشکلات این جاده در جلسه ای که با استاندار محترم خواهیم داشت مطرح و سعی خواهیم کرد برای تسریع در عملیات این جاده کمک هایی داشته باشیم.
لازم به ذکر است پروژه های افتتاحی امروز به همت بخشداری مرکزی،جهاد کشاورزی واداره امور عشایر شهرستان قاینات اجرا و به بهره برداری رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا