سیاسی

بهره برداری از گروه خط گرم فرمان از نزدیک در قاین + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی دومین گروه خط گرم فرمان از نزدیک استان خراسان جنوبی در شهرستان قاینات آغاز به کار کرد.
خسروی مدیر توزیع برق شهرستان قاینات در مراسم آغاز به کار رسمی بالابر خط گرم فرمان از نزدیک در شهرستان قاینات که با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد اظهارکرد:ماهیت صنعت برق با کار سخت عجین شده است .
وی با بیان توضیحاتی در خصوص نحوه کار گفت: با توجه به این که در برخی از مواقع خاموشی های خواسته یا ناخواسته ای بر اثر حوادث اتفاق می افتد و برای بازسازی و تعمیر نیاز به قطع برق است ولذا با این دستگاه خط گرم فرمان از نزدیک به هیچ عنوان نیاز به قطع برق نیست و نیروها همزمان با این که هیچ خللی در قطعی برق ایجاد نمی شود نسبت به تعمیر و برق رسانی اقدام می کنند.
مدیر توزیع برق شهرستان قاینات در ادامه با ارائه گزارشی از خدمات توزیع برق در شهرستان و شهرهای مجاور گفت: ۴ شهر و۲۰۰ روستا از شهرستان های قاین و بیرجند از خدمات برق رسانی شهرستان قاینات استفاده می کنند.
وی گفت: ۵۷ هزارو ۵۶۳ مشترک در مساحت ۷هزا رو ۶۰۱ کیلومتر در سطح شهرستان قاینات داریم .
خسروی بیان داشت :در سطح شهرستان قاینات ۲۸۰۰ کیلومتر شبکه با ۱۴۸۳ ترانس داریم که هر لحظه ممکن است درطول این مسیرها اتفاق خاصی رخ دهد وما به دنبال خاموشی باشیم.
مدیر توزیع برق قاینات با اشاره به بهره برداری از خط گرم فرمان از نزدیک وآغاز به کار گروه خط گرم گفت:با بهره برداری از این طرح، رسما با خاموشی خداحافظی و نیروهای ما در مواقع ایجاد مشکل بدون قطع برق می توانند نسبت به رفع مشکل ایجاد شده اقدام کنند.
خسروی گفت: در حال حاضر خوشبختانه مردم ۲۴ ساعته از نعمت برق برخوردار هستند و در طول سال فقط ۷۸ دقیقه هرمشترکی در سطح شهرستان خاموشی دارد .
وی به آموزش های برگزار شده برای نیروهای صنعت برق اشاره کرد و گفت:درشهرستان آموزش های متعددی برای ارائه خدمات بهتر به نیروها داده شده است .
مهندس بیکی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار قاین نیز در این جلسه خواستار حل مشکل تعدادی از صنوف حواشی میدان طلای سرخ قاین شد و گفت: با توجه به این که در پایان سال مالی قرار داریم و دو طرح چاه عشایری کمیران و مجتمع دامپروری تیغدر برای ادامه روند کار نیاز به همکاری اداره برق دارند لذا درخواست می شود نسبت به حل مشکلات اقدامات شود.
مهندس محمد ابراهیم شرکاء مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی دراین مراسم که با حضور امام جمعه ،فرماندار ومسئولان محلی برگزار شد اظهار داشت:برای افتتتاح وبهره برداری از گروه خط گرم، حدود یک میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
وی گفت: برای فعالیت این گروه یک دستگاه بالابر با بوم عایق ،ابزار ولوازم خط گرم خریداری و۵ نفر نیروی انسانی آموزش های تخصصی را فرا گرفته اند.
شرکاء بیان کرد:با بهره برداری از گروه خط گرم فرمان از نزدیک فعالیت تعمیرات شبکه وخاموشی با برنامه به مقدار قابل توجه کاهش خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اظهارکرد: در حال حاضر گروه خط گرم فرمان از نزدیک در شهرستانهای بیرجند وقاین فعال شده است و امیدواریم با جذب اعتبارات و آموزش نیروی انسانی این امکانات را در استان توسعه دهیم.
وی افزود: تاکنون ۱۲ نفر آموزش های لازم را در سطح استان فراگرفته اند و ۸ میلیون تومان برای آموزش افراد هزینه شده است.
شرکاء انجام تمام فعالیت های توسعه شبکه بدون اعمال خاموشی را یکی از مزایای این خط دانست و یادآور شد: انجام قسمت اعظم تعمیر شبکه بدون قطع برق و ارتقای رضایتمندی و آسایش مشترکان از دیگر مزایای آن است.
وی ایمنی بالا با خط گرم به دلیل آگاهی از برق دار بودن شبکه، صرفه جویی اقتصادی ناشی از نبود قطع برق ، پیشگیری از ورود خسارت به مشتریان ناشی از قطع جریان برق را از دیگر مزایای استفاده از گروه خط گرم فرمان از نزدیک بدون قطع برق ذکر کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اظهار کرد: ما می توانیم برای ایجاد فرهنگ کار اصولی و استفاده از فناوری های جدید بهره بیشتری از زمان ببریم و در سایه فرهنگ و روش کار با خط گرم به اقتصاد کشور بیشتر خدمت کنیم.
شرکاء یکی از چالش های صنعت برق را اعمال خاموشی برای توسعه و تعمیر شبکه برق دانست و افزود: با اراده ای قوی و تدبیری جهادی با تهیه تجهیزات و ماشین آلات به روش کار با خط گرم می توان سالانه از خاموشی های زیادی که به مشترکان اعمال می شود جلوگیری کرد و میلیارد ها ریال به اقتصاد کمک کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی در خصوص در خواست های مسئولین شهرستان گفت: در خصوص برق رسانی به صنوف میدان طلای سرخ پس از بررسی و در صورت همکاری اداره راه ،همکاری با متقاضیان انجام می شود .
وی در خصوص چاه عشایری کمیران و مجتمع دامپروری تیغدر نیز گفت: پس از بررسی همکاری لازم انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا