سیاسی

بهره برداری از پروژه کارآفرینی پرورش طیور هلال احمر در قاین + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، محمدرضا رضایی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در این مراسم بیان کرد: بررسی تاریخی کشور نشان می‌دهد ایران اسلامی نیازمند یک دکترین برای پیشرفت و نظریه‌ای برای جهش اقتصادی بوده تا بتواند در مقابل دشمن با شرف و عزت مسیر اسلامی خودش را طی کند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در طول دو دهه گذشته به ویژه با انتخاب شعارهای سال، تعیین سیاست‌های ابلاغی و سخنرانی‌های مکرر تلاش کردند دکترین اقتصاد مقاوتی و پیشرفت این کشور در لایه‌های مختلف نظام را نهادینه کنند.
رضایی با بیان اینکه با توجه به جنگ اقتصادی دشمن، تحقق بخشیدن شعار سال جاری مبنی بر جهش تولید نقش جهاد را ایفا می‌کند، گفت: تولید و اقتصاد مقاومتی، تنها راه برون رفت از توطئه‌های دشمن است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به پروژه کارآفرینی هلال احمر بیان کرد: اعضای داوطلب جمعیت شهرستان قاین در راستای عمل به منویات رهبری، در راه تولید گام برداشتند.
وی با بیان اینکه ۴۰ نفر از امدادگران با ایجاد شرکت تعاونی برای پرورش شتر مرغ اقدام کرده‌اند، اظهار کرد: آورده اولیه افراد برای اجرای پروژه ۹۰۰ میلیون ریال بوده است.
رضایی با اشاره به حمایت‌های هلال احمر از این پروژه بیان کرد: تامین زمین مورد نیاز و زیرساخت‌های لازم و پرداخت ۱۶۰ میلیون ریال کمک نقدی، از جمله حمایت‌های هلال احمر بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: این طرح اولین پروژه داوطلبی و امدادی در سطح خراسان جنوبی و کشوری بوده که در راستای شعار سال تعریف شده است.
وی خاطرنشان کرد: امید است بتوانیم با اجرای اینگونه از طرح‌ها، در عمل به فرمایشات رهبری در عرصه اقتصاد مقاومتی گام برداریم.
در حاشیه افتتاح این طرح سید مهدی جوادی عضو شورای اجرایی جمعیت هلال احمر قاین نیز با ارائه گزارشی از چگونگی تاسیس شرکت تعاونی امدادگران جمعیت هلال احمر قاین گفت: این یک کار خیر و عام المنفعه است که ۹۰ میلیون تومان تاکنون سهمیه و آورده اعضای تعاونی است .
وی درادامه خواستار همکاری مسئولین استانی و شهرستانی برای تکمیل سالن چند منظوره ورزشی هلال احمر شهرستان قاینات در یکی از مناطق محروم شهرستان شد و گفت:این سالن از مصوبات سفر استاندار است که ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان توسط هلال احمر هزینه شده است و ان شاء الله که دولت نیز سهم خود را نیز بپردازد تا هرچه سریعتر تکمیل و مورد استفاده قرار گیرد.
اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در حاشیه افتتاحیه پروژه کارآفرینی هلال احمر و بازدید از سالن چند منظوره ورزشی در جمع خبرنگاران گفت:امیدواریم با اتحاد بین دولت و سازمان هلال احمر مردم محروم منطقه تا پایان سال از سالن ورزشی بهره مند شوند.
وی ادامه داد: امیدواریم پروژه کارآفرینی پرورش شتر مرغ هلال احمر که به صورت پایلوت برای اولین بار در سطح کشور در قاینات اجرا شده است الگویی برای بیش از ۵۰۰ پایگاه امداد جاده ای هلال احمر کشور باشدکه توانسته اند از فضای اندک پایگاهها امداد جاده ای در راستای تحقق شعار مقام معظم رهبری درجهت اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استفاده کنند.
در پایان مراسم بازدیدی از پایگاه امداد و نجات واقع در حوز رباط توسط مسئولین صورت گرفت و پس از بازدید،نماینده شهرستان با درخواست از مدیر عامل هلال احمر استان خواست تا عیدی جوانان هلال احمر شهرستان در روز تولد امام رضا(ع) تجهیز آشپزخانه پایگاههای امداد و نجات جاده ای شهرستان قاینات باشد که رضایی مدیر عامل هلال احمر استان نسبت به تامین اعتبار و خرید تجهیزات آشپرخانه پایگاههای امداد شهرستان قول مساعد داد.
بازدید ار سالن چند منظوره ورزشی هلال احمر قاین واقع در انتهای خیابان امام خمینی(ره) از دیگر برنامه های مدیر عامل هلال احمر استان خراسان جنوبی به همراه نماینده مردم قاینات و فرماندار بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا