سیاسی

بستری بودن ۷ بیمار کرونایی در بیمارستان قاین/مبتلا شدن ۱۱ نفر از کادر درمانی قاین به ویروس کرونا

به گزارش نسیم قائن ، بیست و دومین جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا شهرستان قاینات صبح امروز در محل سالن اجتماعات فرمانداری با حضور فرماندار شهرستان قاینات، دادستان، امام جمعه شهر قاین، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و جمعی از مسئولین ادارات و نهادها برگزار شد.
دکتر عارفی فر رئیس شبکه بهداشت و درمان ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای مقابله با بیماری و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکورسراسری، مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان اسلام حضرت اباعبدا…الحسین و بازگشایی مدارس ارائه داد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با بیان این که عزاداری محرم نشان داد که اگر همکاری بین بخشی باشد و مردم هم رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشند قطعا با مشکلات کمتری مواجه هستیم.
وی بیان کرد مشکلات تهیه مواد ضدعفونی، ماسک و اقلام حفاظت فردی در شهرستان با استفاده از ظرفیت های موجود مرتفع گردیده ودر حال حاضر روزانه حدود ۱۰هزار ماسک بصورت نیمه صنعتی تولید می شود که قابلیت ارتقا به ۲۰هزار را دارا می باشد.
عارفی فر در خصوص بازگشایی مدارس اظهار امیدواری کرد با همکاری کلیه دستگاهها بخصوص آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت سفیران سلامت دانش آموز و ارتقای شاخص مدارس حامی سلامت شاهد سلامت دانش آموزان در کلیه زمینه ها بخصوص پیشگیری از بیماری کرونا باشیم.
وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا ۷ نفر از کادر درمان و ۴ نفر از حوزه بهداشت به بیماری کرونا مبتلا شده اند که خوشبختانه همه آنها سلامت کامل را به دست آورده اند.
عارفی با بیان این که در حال حاضر ۷ بیمارکرونایی در بیمارستان قاین بستری هستند گفت: از این تعداد ۱ نفر بدحال است .
در ادامه للهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان قاینات با توجه به بازگشایی حدود ۳۰۰ مدرسه در شهرستان گزارشات میدانی بازرسان در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مدارس را خوب ارزیابی کرد . مدیر آموزش و پرورش شهرستان در ادامه توضیحاتی در خصوص شیوه، مدت زمان برگزاری کلاسهای درس، تعداد دانش آموزان در کلاسها با توجه به فضا و مشکلات پیش رو ارائه نمود.
کریمی فرماندار شهرستان هم از همراهی و همکاری مردم و سایر ادارات و نهادها در برگزاری کنکور سراسری و برگزاری با شکوه مراسم عزاداری که با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد تقدیر نمود.
وی بر حل مشکل حمل و نقل دانش آموزان تاکید نمود و اظهار داشت رویکرد آموزش و پرورش بصورت ترکیبی از حضوری و مجازی است وحضور دانش آموزان بصورت شناور پیش بینی شده است و در مجموع سیاست حاکمیت و دولت این است که دانش آموزی بواسطه کرونا از تحصیل باز نماند. لذا رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است و تمامی مسئولین از تمامی ظرفیت ها جهت اطلاع رسانی استفاده نمایند.
وی اظهارداشت دانش آموزان بهترین سفیران سلامت هستند که می شود از این ظرفیت استفاده کرد.
دراین جلسه حجت الاسلام نسائی دادستان شهرستان قاین و حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیزنکاتی را ارائه دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا