سیاسی

برگزاری ۵۰ برنامه فرهنگی ویژه گرامیداشت دهه کرامت در شهرستان قاین

به گزارش نسیم قائن ،حجت‌الاسلام احمد علیپور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین گفت: با محوریت روحانیون مستقر و طرح هجرت و بومی بیش از ۵۰ عنوان برنامه فرهنگی و مذهبی ویژه گرامیداشت دهه کرامت در سطح شهر و روستاهای این شهرستان در حال برگزاری است.
حجت‌الاسلام علیپور گفت: مراسم جشن‌های دهه کرامت در شهرستان قاین به‌ صورت مردمی تحت نظر این اداره برگزار می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن که دختران و پسران جامعه را هدف قرار می‌دهد یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشن‌ها تبیین نقش دختران در جامعه و سخنرانی پیرامون موضوع عفاف و حجاب است.
حجت‌الاسلام علیپور اظهار داشت: دهه کرامت بهترین فرصت برای اشاعه فرهنگ رضوی در سطح شهرستان قاین است و باید نسل جوان از برکات این دهه مبارک بهره‌مند شود.
وی تصریح کرد: این دهه که با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز و با ولادت حضرت امام رضا (ع) ختم می‌شود به یک جریان فرهنگی و دینی در کشور تبدیل‌شده است.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین گفت: تشریح مسائل اعتقادی، پاسخ به مسائل شرعی، برگزاری مراسم جشن و مولودی‌خوانی، برگزاری گفتمان‌های دینی، آذین‌بندی معابر و مساجد و برپایی ایستگاه‌های صلواتی ازجمله برنامه‌هایی است که در ایام دهه کرامت در شهرستان قاین برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا