اسلایدر بزرگشهرستان

برگزاری یادواره ۴۳ دانش آموز شهید در قاین/فرهنگ ایثار و شهادت در دل جوانان باید نهادینه شود

به گزارش نسیم قاین،سرهنگ رمضانعلی فرحبخش ثانی فرمانده سپاه ناحیه قاینات در نشست خبری با اصحاب رسانه که در آستانه برگزاری یادواره ۴۳ دانش آموز شهید شهرستان قاینات برگزار شدبا تبریک هفته معلم گفت:روز معلم به نام روز شهید و شهادت نامگذاری شده است وبرای یک کشور و یک تمدن وبرای یک ملت ،مهم تر از همه سرمایه انسانی است واین منابع انسانی توسط معلم پرورش داده می شود .

وی ادامه داد: پایه ریز تمدن نوین معلمین هستند واگر نیروی انسانی شایسته ای نباشد تمدنی به وجود نخواهد امد .

فرمانده سپاه ناحیه قاینات با بیان این که تربیت نسل سوم و چهارم انقلاب که نه امام را دیده اند ونه دوران انقلاب اسلامی را درک کرده اند و نه شهدای نامدار را می شناسند وامروز محکم و استوار ایستاده اند واز نظام جمهوری اسلامی دفاع می کنند را به جز یک معلم چه کسی پرورش داده است؟

 

فرحبخش افزود: امروز بعد از ۴۳ سال تلاش های دشمن در عرصه های مختلف برای شکست جمهوری اسلامی ایران ناکام مانده است وخیلی ها هم تلاش می کنند فضای نا امیدی را در دل وجان مردم ایجاد کنند.

فرمانده سپاه ناحیه قاینات با بیان این که آنچه سردار کاوه و سردار ناصری و سردار سلیمانی و۳۶ هزار شهید دانش آموز را تبدیل به اسطوره قرن کرده است  فرهنگ ایثار و شهادت است .

وی ادامه داد: امروز دشمن نقطه ثقل فرهنگی را هدف قرار گرفته است ومتولیان فرهنگی باید فرهنگ ایثار و شهادت را در جان و دل مردم و خصوصا جوانان و نوجوانان نهادینه کنند.

 

سرهنگ فرحبخش با اشاره به برگزاری یادواره ۴۳ دانش آموز شهید شهرستان قاینات  و ضمن تشکر از ادارات و نهادهای شهرستان به خصوص اداره آموزش و پرورش،بنیاد شهید ،کارخانجات مختلف شهرستان،شهرداری و شورای شهر قاین گفت:که استارت یادواره شهدای دانش آموز از آبان۱۴۰۰ زده شد و ۵ کارگروه اجرایی،رسانه،چاپ ونشر،ایثارگران و نمایشگاه تشکیل شد و درهمین راستا نیز چندین یادواره شهدا به صورت حضوری و مجازی و خاطره گویی در مدارس شهرستان برگزار شد .

وی برگزاری محفل  انس با قرآن در سی شب از ماه رمضان با یاد و نام شهدای دانش آموز،بارکد گذاری شهدای دانش آموز،تهیه موشن گرافی از وصیت نامه شهدا و… افتتاح المان شهدای دانش آموز در دبیرستان نمونه خیامی،تغییر نام خیابان دانش آموز به شهدای دانش آموز به همت شهرداری و شورای شهر،ایجاد نمایشگاه خون والقلم در ورودی محل برگزاری یادواره شهدا واعزام نمادین دانش آموزان به جبهه را ازجمله برنامه  مهم فرهنگی قبل از برگزاری یادواره ذکر کرد و گفت: یادواره شهدای دانش آموز در طی روزهای ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت با حضور راویان کشوری در محل حسینیه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار خواهد شد.

وی افزود: این یادواره ها در روز یکشنبه ساعت ۹ صبح ویژه دختران،وساعت۲۰:۳۰ویژه عموم مردم و روز دوشنبه ساعت ۹ ویژه پسران در حسینه شهید سلیمانی  با روایت گری راویان برجسته کشوری برگزار خواهد شد .

فرحبخش رونمایی از کتاب شهدای دانش آموز قاین با عنوان خون والقلم را از دیگر برنامه های این یادواره ذکر کرد و گفت: همچنین ۲ دستگاه اتوبوس از بین دانش آموزان شرکت کننده در یادواره به زیارت مزار شهید سلیمانی در کرمان اعزام خواهند شد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا