سیاسی

برگزاری یادواره شهدا، احیای فرهنگ شهید و شهادت است /خودکفایی در جبهه اقتصادی با حمایت از کالای ایرانی و کارجهادی

به گزارش نسیم قائن ، سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در یادواره شهدای کارگر وابسته به کارخانه سیمان قاین و شهید عبدالحسین برونسی که عصر امروز در کارخانه سیمان قاین برگزار شد اظهارکرد: برگزاری یادواره شهدا ،موجب احیای فرهنگ شهید و شهادت می شود.
وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب بر برگزاری یادواره شهدا تاکید و سفارشاتی داشته اند گفت: برای اولین بار کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی در سال جاری در استان برگزار خواهد شد و دراین راستا یادواره هایی در شهرستان ها اجرا می شود.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ادامه داد: شهدا بهترین انسانها بودند ولذا یادواره های شهدا و تجلیل از این شهدا باید به بهترین وجه برگزار شود .
سردار قاسمی اظهارکرد: از یادواره های شهدا باید درس آزادگی و استقامت و پایداری و صبر فراگرفت .
وی افزود: یادواره ها باید غنی و پرمحتوا و جذاب باشند .
.
وی درادامه بیان داشت: بعد از تهاجم نظامی که شهدا با خون خود کشور را حفظ کردند،حدود ۳۶ سال است که تهاجم فرهنگی آغاز شده است و بعد از سالها از تهاجم فرهنگی امروز شاهد جنگ اقتصادی و تحریم هستیم و این جنگ اقتصادی به یک مسئله بین المللی تبدیل شده است .
سردار قاسمی ادامه داد: دفاع ما هم دفاع اقتصادی است و با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که از سال ۸۷ به موضوع تولید و اشتغال وحمایت از سرمایه ایرانی توجه داشته اند اکنون نوبت به دفاع از تولید و اشتغال و مصرف و خرید کالای ایرانی است.
وی ادامه داد: پیام های رهبری هرکدام یک سرفصل کتاب است و این پیام ها یک پیام حکومتی و ولایتی ویک منشور وخطاب به مردم و مسئولین است.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) تصریح کرد: دراین دوران، مجاهدت و حرکت جهادی و انقلابی از همه انتظار می رود و گاها شاهد هستیم که شعارهای سال فقط بنر می شود و در معرض عموم نصب می شود اما آنچه که انتظار از مسئولین ومردم است انجام نمی شود.
وی گفت: اسلام برای کار و تلاش ارزش ویژه ای قائل است وبه قشر کارگر در اسلام توجه ویژه ای شده است اما هنوز هم نیاز به حمایت وکمک وتوانمند سازی دارد.
قاسمی با بیان این که شهدای ما در دوران جنگ تحمیلی در جبهه دفاع از اسلام تلاش کردند گفت: درحال حاضر ودراین جبهه اقتصادی همانند شهدا شبانه تلاش نمی کنیم و لذا نیاز است که با حمایت از کالای ایرانی و کار صالح و جهادی و کسب روزی حلال که مورد تاکید اسلام است در جبهه جنگ اقتصادی تلاش کنیم و به خود کفایی برسیم.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی گفت: میانه روی در اقتصاد ،قناعت ،کرامت انسانی ،ساده زیستی از دستورات سبک زندگی اسلامی است
وی با تاکید بر داشتن روحیه جهادی گفت: از سال ۵۹ تا ۶۷ دفاع مقدس در راس امور بود اما در حال حاضر جبهه اقتصادی در راس امور است و دولت هم قرارگاه جهاد اقتصادی را تشکیل داده است و کارگران هم سربازان خط مقدم هستند و اگر کار با روحیه جهادی و حرکت انقلابی انجام شود قطعا پیروز هستیم .
سردار قاسمی در بخش پایانی سخنان خود گفت: پیام شهدا ایستادگی در جبهه مقاومت و صبر وتلاش در این جبهه است و اگر به پیام شهدا عمل کنیم و یکی از رسالتهای ما که تبدیل فرمایشات مقام معظم رهبری به گفتمان است را اجرایی کنیم قطعا موفق خواهیم بود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا