سیاسی

برنامه ای برای واگذاری فولاد قاین به بخش خصوصی نیست/ کلنگ زنی توسعه داخلی و ساخت و ساز پادگان قاین

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه روز گذشته در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه شهرستان با اشاره به این که کار خبر رسانی در عید غدیر ملموس بود و عید غدیر خم دل به دل و نفس به نفس انتقال پیدا کرد گفت: پس از انقلاب و در دوران دفاع مقدس شهدای خبرنگار ما سعی بر این داشته اند که انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس آن گونه که بایسته و شایسته است در تاریخ ثبت شود.
وی با بیان این که هر جایی که نگاه کنیم جا پای خبرنگاران بوده است و خواهد بودگفت:خبرنگاران حوزه قاینات و زیرکوه فارغ از نگاه سیاسی ودولتی جامعه مطالبه گری می کنند و به دنبال حق مطلوب برای منطقه هستند.
اسحاقی در ادامه با اشاره به روند پیگیری های انجام شده در خصوص برخی از پروژه های شهرستان قاینات به فولاد شهرستان اشاره داشت و گفت: به برکت پیگیری های انجام شده و حضور مستمر دکتر نادری مدیر عامل فولاد کشور در قاین و پیگیری های فرا دولتی ایشان خوشبختانه طی ماههای کوره فولاد مستقر شد و کابل کشی برق فولاد نیز در حال انجام است و مدیریت بسیار خوب ایشان و همکاری شرکت های پیمانکاری وبا یک برنامه ریزی مهندسی شده همزمان هم کار ساختمان سازی و هم نصب تجهیزات و هم چنین کابل کشی ها در حال انجام است و ان شاء الله ظرف ۹۰ روز آینده راه اندازی فاز اول فولاد در دستور کار فولاد ایران قراردارد.
اسحاقی به استخدام نیروهای بومی قاینات و زیرکوه در بحث فولاد قاین اشاره کرد و گفت: برابر قول هایی که مسئولین فولاد کشور داده اند نیروهای بومی قاینات و زیرکوه در اولویت گزینش فولاد خواهند بود و این موضوع قطعا برای مردم منطقه ملموس خواهد شد و به جز در بخش مهندسی که نیاز به تخصص های ویژه دارد در بخش های دیگر قطعا از جوانان خود منطقه گزینش خواهند شد.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه با بیان این که اراده فولاد کشور این است که در حال حاضر فولاد مستقل باشد و برنامه ای برای واگذاری به بخش خصوصی ندارد گفت: بر اساس آنچه تاکنون مطرح شده است تا پایان کار دولت قصد واگذاری فولاد به بخش خصوصی را ندارد و پس از اتمام در مورد اصل۴۴ و واگذاری به بخش خصوصی ورود خواهند کرد .
وی ادامه داد: درخواست ما از خبرنگاران و مردم و اهالی منطقه این است که اجازه دهند فولاد بدون حاشیه به کار خود ادامه دهد.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه از حضور سرمایه گذار هیدرو کربن در نزدیکی فولاد خبر داد و گفت: با توجه به نیاز فولاد در آینده از سرمایه گذاران بخش خصوص به جد حمایت خواهد شد.
اسحاقی در خصوص همکاری با سرمایه گذاران گفت: بر اساس کارگروه تشکیل شده دربخش صنعت و معدن ،مشاورین ما تا پایان اخذ مجوزات در کنار سرمایه گذاران خواهند بود و برای حل مشکلات احتمالی تا حصول نتیجه همکاری خواهند داشت .
وی با بیان این که بنا نداریم سرمایه گذارانی که به حوزه انتخابیه وارد می شوند را رها کنیم گفت: بر اساس تصمیم انجام شده در هر اداره ای یک نفر پیگیر امورات مربوطه قرار خواهیم داد و سرمایه گذار به صورت آنلاین حمایت خواهد شد تا در پروسه های اداری با مشکلی مواجه نشود.
اسحاقی اظهار داشت: باید بستر رقابت سالم برای سرمایه گذاران در جهت کمی و کیفی محصولات فراهم شود و قاینات و زیرکوه بایدبه قطب صنعت شرق کشور تبدیل شود.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در ادامه با اشاره به محصولات استراتژیک زرشک و زعفران در قاینات و زیرکوه نیز بیان داشت: کاش طی چند سال گذشته مسئولین ما یک فکر اساسی برای زرشک و زعفران می کردند و کشاورز ما امروز نباید با این دغدغه ها مواجه می بود و دغدغه زرشک وزعفران در خراسان جنوبی باید برداشته شود .
اسحاقی با بیان این که دلال باید از بین کشاورزان حذف شود چرا که دلال فصلی است گفت: برای فروش محصول زرشک با سرمایه گذران خارجی وارد گفتگو شده ایم وپس از حصول نتیجه ،اطلاعات بیشتر در اختیار خبرنگاران قرار خواهد گرفت.
وی با بیان این که خرده فروشی گره کار کشاورز را حل نمی کند گفت: به دنبال توسعه روستایی در جهت خرید تضمینی زرشک وزعفران هستیم و دراین راستا با برخی از وزارتخانه ها صحبت هایی شده است
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در ادامه گفت: اجازه نخواهیم داد محصولات استراتژیک شهرستان های ما به نام شهر دیگری مصادره شود و درهمین راستا برنامه هایی برای زعفران و زرشک قاینات و زیرکوه در دستور کار داریم و ان شاء الله در فصل زعفران از اقدامات انجام شده برای مردم منطقه رونمایی خواهد شد.
اسحاقی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بهداشت و درمان و مشکلاتی که دراین عرصه در شهرستان وجود دارد گفت: آموزشی بودن بیمارستان شهدا و پتانسیل هایی که دراین بیمارستان قرار دارد باید احیا شود.
وی به انتزاع دانشکده پرستاری از پیرا پزشکی اشاره داشت و گفت: با راه اندازی دانشکده دوم در این بخش ،قطعا بسیاری از مشکلات ما در حوزه درمانی قابل حل شده خواهد بود و درهمین راستا یک نفر از بدنه خود بهداشت ودرمان به عنوان مسئول پیگیری امورات در سطح کلان کشوری قرار داده ایم و پیگیری های خوبی هم انجام شده است و ان شاء الله با کمک مسئولین و خیرین وهمراهی مردم بتوانیم گام های موثری در زمینه بهداشت و درمان شهرستان نیز برداریم و همه این اقدامات به دور از فضای سیاسی برای ارتقاء بهداشت و درمان شهرستان خواهد بود.
اسحاقی به توسعه داخلی و ساخت و ساز پادگان اشاره کرد و گفت: کلنگ توسعه داخلی پادگان در ماه گذشته با حضور امیر نعمتی از فرماندهان ارتش به زمین زده شد و طی ۲ سال و نیم این ساخت و ساز انجام خواهد شد .
وی افزود: زیرساختها برای استقرار نیرو باید فراهم شود و مطالبه ۲۰ ساله مردم قاینات در خصوص استقرار ارتش به زودی محقق گردد.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه درادامه با اشاره به این که برخی از پروژ های شهرستان نیاز به پیگیری مستمر دارد گفت: برای شروع به کار سالن ۲۵۰۰ نفری که سال گذشته با حضور وزیر ورزش کلنگ زنی شد و اقدامی تاکنون انجام نشده است استاندار ۱ میلیارد تومان قول اعتبار داد و به زودی با تخصیص این اعتبار شاهد آغاز به کار این سالن ورزشی که زمین آن توسط خیرین اهدا شده است خواهیم بود.
وی افزود: بارها به مسئولین کشوری و استانی گفته شده است در پروژه ای که خیرین ورود می کنند دولت موظف است همکاری بیشتری داشته باشد و باعث بی انگیزگی خیرین نشوند.
اسحاقی به موضوع فاضلاب قاین نیز اشاره داشت و از همکاری صمیمانه مهندس خسروی مدیریت اداره برق شهرستان که فراتر از وظیفه خود با پیمانکاران در جهت تسریع روند کار همکاری داشته است گفت: خوشبختانه در بحث فاضلاب هم به نتایج خوبی رسیده ایم و همچنین پیمانکاری برای تصفیه خانه و انتقال آب فاضلاب به فولاد اعلام آمادگی کرده است و بالاخره فاضلاب قاین هم روی ریل توسعه قرار دارد.
نماینده مردم قاینات ضمن تشکر از پیگیری های مستمردر خصوص راه اندازی مرکز انتقال خون قاین از مطالبه گری های خبرنگاران دراین زمینه نیز تشکر کرد و گفت: قطعا بازهم اگرمطالبه گری خبرنگاران نبود این مهم اتفاق نمی افتاد و امیدواریم مردم قاینات و زیرکوه برای ماندگاری انتقال خون قاین همکاری داشته باشند چرا که استمرار مجموعه متکی به حضور مردم برای اهداء خون خواهد بود.
اسحاقی از به ثمره نشستن پیگیری ها در جهت حل مشکل زمین کتابخانه روستای کرغند خبر داد و گفت: موضوع پمپ بنزین این روستا نیز در دستور کار قرار دارد.
درپایان از خبرنگاران فعال شهرستان تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا