سیاسی

برخورد قانونی با محبوس کنندگان زمین های شهرک های صنعتی/ساخت ۱۰ سوله کارگاهی در قاینات

به گزارش نسیم قائن ، علی رسولیان” پنجشنبه شب در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قاینات با بیان این مطلب گفت: سعی و تلاش دشمنان به زانو درآوردن کشور و شکست صنعت ما بود و چالش شیوع ویروس کرونا نیز مزید بر علت شد.
وی اظهار داشت: علیرغم همه محدودیت‌ها و تحریم‌ها با تلاش و کوشش فعالان اقتصادی، بخش صنعت در سال گذشته حدود هشت درصد رشد داشت که باید قدردان همه صنعتگران و مدیران باشیم.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: سال گذشته بیش از هزار و ۵۵۷ واحد تولیدی و صنعتی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با همکاری ۵۰۰ مشاور احیا شد که ایجاد ۲۷ هزار شغل را در پی داشت.
وی افزود: احیای واحدهای راکد در سال جاری نیز ادامه دارد و یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی و صنعتی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور احیا می‌شود.
رسولیان اظهار داشت: با کسانی که زمین‌های واگذار شده را محبوس کرده و فعالیتی ندارند، برخورد قانونی می‌شود و به افرادی که بهره‌برداری پیش از موعد داشته باشند، تخفیف بهره‌برداری تعلق خواهد گرفت.
وی گفت: برای ایجاد اشتغال چاره‌ای جز تولید نداریم و به عنوان مسوولان صنعتی و اقتصادی شرایط را برای کارآفرینان و بخش خصوصی که در صنعت سرمایه‌گذاری کرده‌اند، فراهم می‌کنیم.
رسولیان از تخصیص اعتبار برای آسفالت و بهینه سازی معابر شهرک صنعتی قاین خبر داد.
ساخت ۱۰واحد سوله کارگاهی وگازرسانی به شهرک صنعتی زیرکوه، ارائه تسهیلات از محل مانده حساب صنایع بزرگ به صنایع خرد،تخصیص اعتبار جهت آسفالت و بهینه سازی معابر شهرک صنعتی قاین از جمله قول های معاون وزیر صمت در سفر یکروزه به شهرستان قاینات بود.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند هم در این نشست از همدلی و همراهی بخش خصوصی و دولت در جهت رفع موانع تولید قدردانی کرد.
محسن احتشام گفت: با وجود تصویب دولت، شهرک‌های صنعتی بیرجند و قاین هنوز از معافیت مالیاتی برخوردار نشده است.
وی افزود: قیمت‌گذاری پایین زمین در شهرک صنعتی مشوق خوبی است ولی کار را برای وثیقه‌گذاری مشکل کرده است.
فرماندار قاینات هم با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان گفت: کارخانه سیمان، مجتمع فولاد، شرکت‌های سهامی زراعی، ۸۰ واحد تولیدی و ۲ محصول استراتژیک زرشک و زعفران نشان از قابلیت بالای شهرستان قاینات در بخش اقتصادی دارد.
محمد کریمی افزود: تعیین تکلیف واحدهایی که در تملک بانک‌ها هستند، افزایش سهمیه آب مصرفی شهرک صنعتی از هزار و ۵۰۰ به ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب، کاهش قیمت زمین و هزینه‌های فاضلاب در شهرک صنعتی قاین برای ایجاد مشوق‌های بیشتر در مناطق کمتر توسعه یافته از درخواست‌های فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.
وی گفت: اجرای پست گاز ۲۰ هزار متر مکعبی شهرک صنعتی شماره ۲ قاین، تامین زیرساخت‌های شهرک صنعتی فاز ۱ و ۲ شهر خضری دشت بیاض، ایجاد ناحیه تخصصی فولاد در بخش نیمبلوک، احداث حداقل ۱۰ واحد سوله کارگاهی در شهرک‌های صنعتی شهرستان قاینات و ایجاد مشوق‌های خاص سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته از دیگر درخواست‌ها است.
اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه نیز دراین جلسه با بیان این که برخی از کارخانه های تعطیل در شهرک صنعتی قاین نیازمند توجه ویژه مسئولین است گفت: آنچه امروز دراین دیدار اتفاق افتاد،بازدید از کارخانه های آباد شهرک صنعتی بود ولذا کارخانه های صنعتی که غریب افتاده اند هم باید مورد توجه مسئولین باشد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عصر پنجشنبه در سفر به شهرستان قاینات از واحدهای تولیدی تیرک، صنایع گسترش قاین و نهرآب بازدید و در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قاینات شرکت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا