سیاسی

برخورداری ۴۶ درصد جامعه هدف شهرستان قاینات از بیمه تامین اجتماعی

به گزارش نسیم قائن ، علیرضا اسدی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر،در جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر شهرستان قاین که در محل فرمانداری این شهر برگزار شد اظهارکرد: به منظور بیمه خانوار هایی که عمدتا از دهک‌های پایین درآمدی هستند، دولت تامین اعتبار کرده است.
وی افزود: در این طرح تمام افرادی که به دلیل مسائل مالی توان پرداخت حق بیمه خود را ندارند، از جمله مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، فعالان صنایع دستی و گردشگری، بافندگان فرش و زنان بدسرپرست یا بی‌سرپرست عضو صندوق خرد زنان روستایی که زیر نظر جهاد کشاورزی فعال است که فاقد هرگونه بیمه هستند تحت حمایت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار می‌گیرند.
سرپرست صندوق بیمه اجتماعی خراسان‌جنوبی با اشاره به شرایط پوشش بیمه‌ای شهرستان خواستار توجه بیشتر مسئولین شهرستانی به پوشش بیمه‌ای مردم شد و گفت: در شهرستان قاینات ۱۸ هزار و ۱۹ نفر جامعه هدف ما هستند که از این تعداد ۸ هزار و ۲۷۵ نفر بیمه شده اند.
وی با بیان این که ۴۶ درصد جامعه هدف شهرستان بیمه شده اند گفت: ۶۸۱ نفر نیز مستمری بگیر این صندوق هستند
اسدی با بیان این که ۸ سطح بیمه ای تعریف شده است گفت: سالانه از حداق ۳۳۰ هزار تا۸۴۰ هزار می توانند بیمه شدگان پرداخت و بازنشستگی خود را بر اساس سطوح پرداختی مشخص کنند.
وی در ادامه با اشاره به این که در سطح استان نیز ۱۰۳ هزار و ۶۳۰ نفر جامعه هدف هستند بیان داشت: ۴۶ هزار و ۲۱۰ نفر تاگنون بیمه شده اند که ۴۶ درصد واجد شرایط کل استان را در بر می گیرد.
اسدی ادامه داد: ۴ هزا رو ۱۱۵ نفر نیز مستمری بگیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان هستند.
کریمی فرماندار قاینات در این جلسه با بیان این که آرزوی هر ایرانی داشتن زندگی با عزت و آبرومند است ،گفت:اساس تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، حمایت از اقشار ضعیف جامعه و تحت پوشش قرار دادن آنان است. لذا گسترش خدمات بیمه ای و رفاهی سبب امنیت در جامعه است.
وی ادامه داد: مهمترین مشکل بیمه اجتماعی، عدم آگاهی و آشنا نبودن جامعه هدف با مزایای این بیمه می باشد و لذا امیدواریم در یک برنامه اجرایی عملیاتی بتوانیم همه کشاورزان، روستائیان و عشایر عزیز را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا