سیاسی

با ازدواج کردن بسیاری از مشکلات جوانان حل می شود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نمازجمعه قاین با اشاره به اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی(ع)وفاطمه زهرا(س)گفت: درجامعه اسلامی ما بسیاری از جوانانمان در ازدواج کردن تردید دارند وکمتر به این امر اسلامی فکر می کنند.
وی بابیان اینکه زمینه ازدواج اسان باید در جامعه مافراهم شود گفت: بسیاری از جوانان ما برای ازدواج خود از غربیها الگو می گیرند وهمین باعث شده است که در ابتدای زندگی با مشکلات فراوانی روبرو شوند
وی خطاب به همه جوانا ن گفت: با ازدواج بسیاری از مشکلات شما حل می شود وزمینه گناه از بین می رود ودچار بسیاری از خلافها وگناهان نمی شوید.
امام جمعه قاین افزود: بسیاری از افرادی هم که قصد ازدواج دارند ودخترانی را که انتخاب می کنند یا برای مال وثروت آنهاست ویا برای پول کارمندی این دختران واین چنین زندگی های که فقط برای بدست اوردن مال وثروت باشد دوامی نخواه داشت.
حجت الاسلام اصفهانی در ادامه سخنانشان با اشاره به شهادت امام جوادالئمه(ع)افزود: درمورد رشادتها وخصوصیت های امام جواد به عنوان جوان ترین ائمه گفت: علم وآگاهی ایشان به حدی بوده است که قضات عالی رتبه زمان ایشان نتوانسته اند جوابگوی سوالات امام جواد باشند.
خطیب جمعه قاین در بخش دیگری از سخنانشان به کشتار مردم بیگناه در سال۱۳۶۶در مراسم حج تمتع اشاره نمود وافزود:درحریم امن الهی که کشت وکشتار درایام حج در آنجا حرام است دست به قتل وکشتارمردم می زنندوآن هم به بهانه اینکه مرگ برآمریکا گفته شده است وبرائت از مشرکین داشته اندبه قتل میرسانند انگاه ادعای مسلمانی هم دارند .
حجت السلام اصفهانی در ادامه به سخنان رئیس جمهور درنیویورک اشاره کرد وافزود: حجت الاسلام روحانی با سخنان به حق ومنطقی خود پرده از جنایت آمریکا وکشورهای غربی برداشت وواقعیت را بیان کرد ومنطق اسلام را به گوش همه دنیارساند.
وی بااشاره به سخنان نخست وزیر انگلستان واهانت به ایران گفت: انهایی که به اصطلاح خودرا حامی حقوق بشردارند وبرای داعش سلاح می فرستند بدانند که خود گرفتار همین داعشی ها خواهند شد.
امام جمعه قاین اظهارداشت:همین انگلیسیها به ما تهمت کمک به تروریسم را می زنند وهمچنین ادعا می کنند که دولت ایران به ملت خود نمی رسد ومردم از دولت ناراضی هستند
وی خطاب به نخست وزیر انگلیس گفت: آگاه باش وبدان هرموقع رهبر مملکت به مردم امرکند مردم حاضر وآماده هستند ومردمی که با بردن نام رهبرشان صلوات می فرستندودرحمایت از اوشعار میدهند واگر رابطه مردم ودولت ورهبر بد بود مردم اینگونه علاقه نشان می دادند؟
حجت الاسلام اصفهانی به آغاز هفته گردشگری اشاره نمود وافزود: زعفران امسال به عنوان نماد گردشگری شناخته شده است وزعفران هم که نمادی از شهر قاین است واین مایه افتخار برای مردم شهرستان ما است
امام جمعه قاین در ادامه شروع سال تحصیلی جدید را به دانش اموزان ودانشجویان دانشگاههای قاین تبریک گفت وخطاب به مسئولین از نداشتن خوابگاههای مناسب وهتل درحد شان مردم قاین گلایه کرد وافزود: ۱۰سال است که کلنگ هتل قاین به زمین زده شده است وهیچ کاری تا کنون انجام نشده است.
وی افزود:با افزایش تعداد دانشجویان درشهرستان قاین وساخت وشروع به کار پادگان قاین قطعا نیاز به مکان مناسب درشهرستان زیاداست ودراین زمینه بایستی مسئولین بیشتر تلاش کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا