سیاسی

ایمان به خدا،اتکاء به توان داخل و وحدت عوامل پیروزی خرمشهر/ قصه آمریکا اشتباه شد را در اروپا تکرار نکنیم

به گزارش نسیم قائن ، حسین خسروی از هادیان سیاسی خراسان رضوی در مراسم سالروز فتح خرمشهر ودر جمع مردم شهرستان قاینات اظهارکرد:سوم خرداد ۱۳۶۱ از روزهایی بود که به تعبیر امام (ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد مارا متوجه عامل اصلی پیروزی دراین روز کردند.
وی افزود: امروزه به برکت خون وآثار شهدا در دنیا ومخصوصا در منطقه نمودار هستیم و نمونه این آثار و برکات را در کشور عراق می بینیم که در انتخابات اخیر،جریان مقاومت بیشترین آراء را در این کشور دارد .
خسروی درادامه اظهارکرد:یکی از علت های اصلی طرح مسائلی همچون فتح خرمشهرو ۲۲ بهمن و.. برای این است که ما از گذشته عبرت بگیریم .
کارشناس مسائل سیاسی عوامل متعددی را در پیروزی خرمشهر دخیل دانست و گفت: این عوامل باید گسترش یابد و هدف اصلی هم همین است.
وی افزود:انقلاب اسلامی ایران پیروز شد و دولت حاکمیت اسلامی شکل گرفت ،اما ما به دنبال تمدن اسلامی هستیم و بایدعوامل پیروزی خرمشهر را به یکدیگر وصل کرد تا همین عوامل باعث رسیدن به تمدن اسلامی و گسترش آن در سطح جهان گردد.
خسروی ایمان و اتکاء به خدا، اتکاء رزمندگان به داخل کشور و وحدت را از عوامل پیروزی عملیات بیت المقدس برشمرد .
وی با بیان این که از ایمان و اتکاء رزمندگان با خدا نباید غفلت کرد گفت:رزمندگان ما باور داشتند که اگر انسان ها گروهی مومن باشند و به لحاظ کمی اندک باشند پیروز هستند.
این کارشناس مسائل سیاسی درادامه گفت: هرکس در حیطه کاری خود باید برای تداوم انقلاب و دستاوردهای فتح خرمشهر و ۸ سال دفاع مقدس کاری کند که قدرت دینی و ایمانی مردم افزایش یابد.
خسروی اتکاء نیروهای رزمنده به داخل کشور را دومین عامل پیروزی فتح خرمشهر برشمرد و گفت:برای حفظ خرمشهر دنیا یک طرف بود و ایران اسلامی به تنهایی یک طرف .
وی افزود:امروز اگر انقلاب می خواهد استقرار پیداکند وجنگ اقتصادی دشمن اگر می خواهد عقیم بماند نسخه همان سخنان رهبری است که چند سالی است با محوریت اقتصادی پیچیده می شود.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: ایشان در حرم اما رضا (ع)فرمودند که برای حل مشکلات اقتصادی در کشور دونگاه است و یک نگاه به داخل و یک نگاه به خارج.
وی گفت: رهبری نگاه به خارج را یک نگاه بی نتیجه دانستند و بیان داشتند که از اول انقلاب خارجیها ما را تحریم کردند و به تعهداتشان پای بند نیستند و حال با قضیه برجام که پیش آمد یک عده ای به این باور رسیدند.
خسروی با اشاره به سخنان رهبری گفت:یکی از ۶ تجربه ای که در این برجام عاید مردم شد این بود که فهمیدند آمریکائیها قابل اعتماد نیستند.
وی افزود:همه دیدند که آمریکا دست جمهوری اسلامی ایران را در حنا گذاشت وترامپ از برجام خارج شد .
این هادی سیاسی در ادامه سخنان خود با تاکید بر حمایت از توان نیروهای داخل گفت: اگر می خواهیم با آمریکا و اروپا بجنگیم باید از راه اقتصادی وارد شویم و اگر جنگ،جنگ اقتصادی است دفاع هم باید اقتصادی باشد .
وی افزود: مسئولین در اجرا و مردم در حمایت از توان داخل استفاده کنند و کیفیت و استاندار سازی تولید داخل افزایش یابد و مسئولین هم حمایت کنند نه این که فقط شعار بدهند و در اجرا عملیاتی نشود.
خسروی با بیان این که در این مسیر باید دولت را حمایت کرد ودولت هم از خود ماست گفت: تا زمانی که دولت در مسیر رهبری وچارچوب رهبری حرکت کند ما هم حمایت می کنیم.
وی با تاکید بر این که رهبری فرمودند دشمن هرزمانی که نقاط ضعف شما را ببیند جسورتر می شود گفت:هیچ گاه احساس ضعف نکنید .
خسروی وحدت را سومین عامل پیروزی خرمشهر دانست و گفت: همه نیروها باعث این پیروزی شدند .
وی با اشاره به قضیه برجام گفت: در حال حاضر وقت آن نیست که به دنبال مقصر بگردیم وبگوییم چه کسی باید عذر خواهی کند و به گفته مقام معظم رهبری الان وقت آن نیست که در برجام مردم را دوقطبی کنیم بلکه الان وقت وحدت است
خسروی ادامه داد:مواظب نقشه های خارج وگول خورده های داخل باشید وما همه عضو خانواده بزرگ جمهوری اسلامی هستیم و شیعه و سنی و اصول و گرا و اصلاح طلب دشمن مشترکی داریم ،اهداف و دین مشترکی داریم وامروز روز تفرقه نیست بلکه امروز،همه باید به دنبال وحدت باشیم.
وی اضافه کرد: وحدت یک اصل است وتفرقه ریشه دینی مملکت را می سوزاند .
این کارشناس مسائل سیاسی گفت:رکن اصلی وحدت، مردم هستند ومردم در مشکلات به سر می برند واگر مسائل و مشکلات مردم حل نشود با چه می خواهیم وحدت کنیم و رهبری هم روی این موضوع تاکید دارند.
وی گفت: وحدت یک محور می خواهد و بدون این محور فایده ای ندارد.
خسروی تصریح کرد: محور وحدت رهبری است وآن هم در عمل نه در سخن.
وی ادامه داد:خیلی ها حرف رهبری را تکرار می کنند اما کار خودشان را می کنند واین خطاست.
خسروی گفت:اگر کسی در بحث سیاسی خطا کرد مردانه بگوید خطا کردیم .
وی بیان داشت:امروز دیگر قصه آمریکا اشتباه شد را در اروپا تکرار نکنیم و این حرف رهبر ماست که برجام با اروپا به ثمر نمی نشیند ولذا در مقابل دشمن کار عملی بکنید و محور عملی رهبری است که تذکر دادند اروپائیها پای کار که برسند حامی آمریکاهستند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا