سیاسی

اگر تعریفتان از کار انقلابی این است شما را به خدا انقلابی گری نکنید

به گزارش نسیم قائن ، در پی برگزاری جشن دانشگاه بزرگمهر قاین که به بهانه روز دانشجوولادت حضرت محمد(ص)وامام جعفر صادق(ع)برگزار شدودراین جشن شاهد حرکات موزون وهنجارشکنانه از سوی دانشجویان بوده اند، شورای تبیین بسیج دانشجویی بیانیه ای صادر وبه سایت نسیم قائن ارسال نموده است:
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان قاینات نسبت به حواشی جشن میلاد پیامبراعظم(ص)و روز دانشجو دانشگاه بزرگمهرقائنات
خطاب به ریاست محترم ،مدیریت فرهنگی و دانشجویی و دیگر مسئولین ذیربط در دانشگاه بزرگمهرقائنات:
“در دانشگاه ها،روش ها و روابط باید صددرصد اسلامی بشود و مدیریت ها باید برای اسلام در دانشگاه ها اصالت قائل شوند. امام خامنه ای(مدظله العالی)”
گاهی می توان بدترین مضامین را در پوششی از کلمات زیبا و موقر با قلم نگاشت؛ گاهی هم می توان به نام ارزش ها ناهنجاری ها را باب کرد، زمانی که سخن از جشن میلاد پیامبراعظم(ص) به میان می آید، انتظار آن است که منش و روش آن اسوه ی حسنه مورد بحث قرار گیرد و همبستگی حاضرین و مدعوین این جشن که عمدتا از قشر دانشجو بودند، با آرمان ها و اهداف والای دین مبین اسلام و ماهیت استکبارستیزانه روز دانشجو به رخ حسودان و عنودان کشیده شود، اما مع الاسف علی رغم تذکرات مکرر انتظامات به مسئولین حاضر در جلسه در مراسمی که به اصطلاح به نام روز دانشجو و نیز رسول گرامی اسلام(ص) و با برنامه ریزی مسئولین دانشگاه بزرگمهر قاینات در روز سه شنبه در تاریخ ۲۳/۹/۱۳۹۵برگزار شد اتفاقاتی رخ داد که برای جامعه ی دانشگاهی موجب تاسف و مایه ی عبرت است.
از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱٫حضور تیم ارکستر و نواختن موسیقی های مبتذل و مغایر با شرع مقدس و در پی آن حرکات موزون و دون شان برخی دانشجویان ۲٫خوانندگی هنجارشکنانه بانوان ۳٫اجرای برنامه های غیر مناسب و غیرارزشی و عدم مدیریت و تاسف بارتر از آن دامن زدن مجری برنامه به این حواشی اشاره کرد.
آن چنان که جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) و اسوه ی اخلاق به محفل رقص و جٌنگ شادی غیرمتعارف و هنجارشکنانه بدل گردید و موجب دلخون شدن و رنجش دانشجویان انقلابی دانشگاه و دلسوزان گردید، به گونه ای که بنا داشتیم از تاسف حرفی نزنیم، اما در فضای سکوت و انفعال مسئولین دانشگاه ما دانشجویان پیرو خط امام و رهبری ناچار به انتشار بیانیه و اعلام موضع شدیم.
گویا رهبر مدبر و فرزانه ی انقلاب از برخی مدیران نیمه خفته و به اصطلاح فرهنگی،هوشیاری بیشتری از شرایط فرهنگی دانشگاه دارند، که در سخنانی ارزشمند می فرمایند:”بعضی ها کار فرهنگی داخل دانشگاه را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته اند، خیال می کنند کار فرهنگی این است؟ می گویند باید دانشجو شاد باشد،شاد بودن برای هر محیطی چیز خوبی است، اما چه جوری؟ به چه قیمتی؟”
ما منکر ایجاد فضای شور و نشاط در دانشگاه نیستیم، اما به راستی به چه قیمتی؟ و با چه بهایی؟ در پایان ما دانشجویان انقلابی شهرستان ضمن اعتراض به نحوه ی مدیریت این مراسم و محکوم کردن مسئولان به غفلت و عدم نظارت دقیق، خواستار پاسخگویی مسئولین دانشگاه به موارد مطرح شده و رسیدگی نهاد های ذیربط هستیم و دلسوزانه اعلام می داریم، اگر تعریفتان از کار فرهنگی این است شما را به خدا کار فرهنگی نکنید و اگر تعریفتان از کار انقلابی این است شما را به خدا انقلابی گری نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا