سیاسی

اولین جلسه سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قاین بر گزار شد + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، جلسه سیاستگذاری ستاد باز سازی عتبات عالیات شهرستان قاینات با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در محل دفتر امام جمعه قاین برگزار شد .
در این مراسم حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین و رئیس شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات شهرستان با تاکید بر همکاری مردم و مسئولین در باز سازی عتبات عالیات گفت: هرکاری که در این مسیر انجام می شود برای رضای خدا باشد و قطعا کسانی که در این مسیر گام برمی دارند ،کوچکترین زحمات آنها نادیده گرفته نمی شود و مورد رضای خداوند متعال و ائمه اطهار قرار می گیرد.
محمد رضا غلامی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قاین در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قاینات گفت: سال گذشته مردم قاینات ۵۵۰ میلیون تومان به ستاد باز سازی عتبات عالیات شهرستان کمک کرده اند.
وی افزود: با راه اندازی ۲۴ کارگاه فرش بافی و بافت فرش توسط بانوان به منظور کمک به بازسازی عتبات عالیات ۱۴۰ میلیون تومان از عواید فروش فرش ها به امر بازسازی عتبات عالیات کمک شده است.
وی از اعزام ۱۵۳ نیروی متخصص و کارگر برای باز سازی در اعتاب مقدسه اعزام ۴۰ نفر از خیرین به کربلای معلا و نجف اشرف،اعزام ۹۰ نفر از بافندگان فرش به اعتبا مقدسه خبر داد و گفت: در همین راستا ۱۲۳ نفر از بافندگان فرش با همکاری آستان مقدس رضوی به مدت ۳ روز به مشهد مقدس اعزام شده اند .
غلامی با بیان این که شهرستان قاینات در سال جاری تعهد ۴۵۰ میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات دارد گفت: امیدواریم که امسال نیز همانند سال گذشته مردم مشارکت فعالی در امر بازسازی عتبات عالیات داشته باشند.
وی به برگزاری همایش فاطمیون ویژه خواهران،طرح نشست های آسمانی ،برگزاری همایش ذاکرین و وعاظ ،همایش رابطین عتبات عالیات،برگزاری جلسه با اصناف و اتحادیه ها به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اشاره کرد و خواستار همکاری مسئولین در برگزاری و اجرای هرچه بهتر این مراسمات شد .
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قاینات از برپایی ۴ موکب در اربعین امسال به همت مردم قاینات در کشور عراق خبر داد و گفت: امسال علاوه بر موکب الرضا(ع)و موکب کریم اهل بیت ،موکب ابوالفضل(ع) بخش سده و یک موکب نانوایی نیز در اربعین حسینی در عراق مستقر خواهد شد.
غلامی با درخواست از فرماندار قاین خواست تا با راه اندازی نانوایی در قاین که دستگاه آن به مبلغ ۱۵ میلیون تومان خریداری شده است و عواید فروش از آن برای اربعین حسینی در نظر گرفته خواهد شد موافقت نمایند.
وی افزود: این نانوایی به مدت ۱۵ روز در ایام اربعین در عراق مستقر خواهد بود.
مشیرالحق عابدی فرماندار وجانشین شورای سیاستگذاری ستاد باز سازی عتبات عالیات اظهارکرد:در جلسات شورای سیاستگذاری ابتدا بایستی سیاست گذاری امورات ستاد باز سازی عتبات عالیات شهرستان مشخص شود و چارچوب های این شورا معین تا شورای اجرایی ستاد آن را عملیاتی کنند.
وی افزود: حضور مسئولین دستگاه های اجرایی در شورای سیاستگذاری امری پسندیده است ولی در واقع مدیران هم باید بستر و زمینه حضور اقشار مختلف مردم را در ستاد و کمک به بازسازی عتبات عالیات فراهم نمایند.
عابدی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان قاینات پتانسیل های بسیار قوی در حوزه های مختلف از جمله نیروی انسانی دارا می باشد لذا، اعضای ستاد اجرایی می توانند با الگو گیری از سایر شهرستان های موفق، از طرح ها و ایده های آنان در امر جمع آوری کمک های مردم جهت بازسازی عتبات عالیات بخوبی استفاده نماید.
وی با بیان این که مردم قاینات بطور ویژه دل در گرو اعتقادات مذهبی خودشان دارند گفت: مردم این اعتقاد خود را تا کنون با اهداء کمک های نقدی و غیر نقدی به امر بازسازی عتبات عالیات در عمل نشان داده اند واین نشان از ارزش اعتقادی مردم در منطقه است.
فرماندار و جانشین شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان در پایان، یادآور شد: مسئولین ستاد بایستی با برنامه ریزی و انجام کار کارشناسی تدابیری بیندیشند تا این اعتقادات مذهبی به نسل جوان بدرستی منتقل یابد و همچنین بستر و زمینه حضور جوانان در ستاد فراهم گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا