اخباراسلایدر بزرگشهرستان

امام خمینی(ره) عزت را به مملکت بر گرداند/ امام شعار ما می توانیم را زنده کرد

به گزارش نسیم قاین؛حجت الاسلام واضحی آشتیانی از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مراسم محوری سی وسومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که شب گذشته در محل مصلی نماز جمعه قاین برگزار شد گفت: برخی این سوال را مطرح می کنند که هدف امام از انقلاب چه بود و اگر هدف امام (ره) ریشه کن کردن تبعیض و فحشا بود،اگر امام آمده بود که با بدحجابی و بی حجابی مبارزه کند ، اگر امام آمده بود که ریشه ظلم را در جامعه بکند که این اتفاق هنوز نیفتاده است و مثلا بدحجابی بیشتر شده عرق خوری زیاد شده و فساد و فحشا هم رواج یافته است پس چرا هنوز هم این موارد وجود دارد؟

 

وی ادامه داد: برخی می گویند امام (ره)  مگر انقلاب نکردند که اختلاف طبقاتی را از بین ببرند و چرا پس از ۴ دهه از انقلاب این موضوع از بین نرفته و حتی بیشتر شده است.

 

این خطیب توانمند به مقایسه دوران امام خمینی(ره) با زمان پیامبر(ص) پرداخت و با اشاره به واقعه غدیر که پیغمبر(ص) امام علی(ع) را به عنوان مولا و جانشین خود انتخاب کردند گفت: آیا مردم بعد از رحلت پیغمبر زیرپرچم علی ماندند؟مگر نه این که با یک کودتا علی را خانه نشین کردند

 

حجت الاسلام واضحی آشتیانی ادامه داد: پروردگار عالم برای انبیاء و اولیاء انبیا و اولیاء خدا برای حاکمان دینی ۲ دسته هدف تعیین کرده اند و پیغمبر هم وقتی به پیغمبری مبعوث شدند ۲ دسته هدف داشتند که به یک دسته از اهداف خود رسید اما به اهداف دیگر نه.

 

این استاد حوزه علمیه افزود: کرامت بخشیدن به انسان وهویت دادن به انسانیت انسان از اهداف پیغمبر بود که به جامعه بی فرهنگ حجاز آن روز عزت داد و امام خمینی(ره) به جدش اقتدا کرد و یکی از مهمترین اهدافش با این انقلاب ، عزت دادن به  این مردم بود.

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) عزت را به مملکت بر گرداند .

 

مگر عزت این نیست که اگر یونان یک کشتی از شما متوقف می کند شما دو کشتی از آنها را زمین گیر می کنید.

عزت این است که اگر یکی بزنند ده تا می خورند ،عزت یعنی این که آمریکائی ها را زمین گیر کنی و جرات نکنند نفس بکشند .

وی اظهارکرد: یکی از مهم ترین سخنرانی های امام در دهه ۴۰ موضع گیری علیه  تصویب قانون کاپیتولاسیون  بود که با موضوع گیری خود به جامعه اسلامی عزت بخشید.

 

حجت الاسلام واضحی آشتیانی در ادامه سخنان خود گفت: یکی از اهداف پیامبر(ص) بالا بردن اعتماد به نفس به جامعه بود و شعار ما می توانیم در جامعه را ارائه داد  و در حالی که مردم در آن دوران در اوج فقر زندگی می کردند اما پیغمبر به آنها گفت: خودتان را باور کنید وهمین خود باوری باعث شد که در برابر لشکر قریش قد علم کردند.

پیامبر اعتماد به نفس را در آن دوران تقویت کرد و امام هم با اقتدا به جد خودش شعار ما می توانیم را زنده کرد واز این شعار ما می توانیم قاسم سلیمانی ها بیرون می آید.

 

وی گفت: یکی دیگر از مهم ترین اهداف پیامبر (ص) طنین انداز شدن توحید در جامعه بشری و رساندن شعار اشهد ان لا اله الا الله به اقصی نقاط عالم از اهداف پیامبر بود ودر حادثه غدیر خم ۱۲۰ هزار جمعیت از مدینه و یمن و سایر اقصی نقاط جهان حضور داشتند و این شعار توحید و شعار رسالت پیامبر به اقصی نقاط جهان صادر شد.

در طول ۴ دهه از انقلاب  اشهد ان لا اله الا الله نیز جهانی شد و به عنوان مثال نیجریه کشوری بود که قبل از انقلاب یک شیعه هم نداشت اما حالا شیعیان زیادی دراین کشور حضور دارند و هدف امام هم بیداری اسلامی بود ،هدف امام عزت دادن به مردم و خود باوری بود که اتفاق افتاد .

 

حجت الاسلام واضحی آشتیانی بیان داشت: دسته دوم اهداف تعیین شده اهدافی همانند ریشه کن کردن فقر و از بین بردن تبعیض و عدالت در حاکمیت و … بود که هنوز کامل نشده است وبرای این که بخواهید عدالت در جامعه حاکم شود وریشه فقر را بکنید باید تمام کسانی که در مسئله معیشت مردم واقتصاد و صنعت مردم دخالت دارند آدم های درستی باشند .

وی افزود: در زمان پیغمبر(ص) یک سری آدم های خوبی بودند و همراه پیامبر ،و یک سری هم افرادی در لباس خوب به صورت نفوذی حضور داشتند ودر انقلاب هم یک سری افراد بودند که ابتدا با اهداف انقلاب همسو بودند اما دربین از قطار انقلاب پیاده شدند ویادشان رفت که با چه هدفی آمده بودند پس قطعا یک نفر نمی تواند ریشه اختلاف طبقاتی را به تنهایی بکند و این جریان می خواهد .

این استاد حوزه علمیه قم با بیان این که امام (ره) خیلی زندگیشان و انقلابشان شبیه پیغمبر بود گفت: حضرت امام خمینی(ره) با اهداف پیغمبر انقلاب کرد و قطعا برای حل این مشکلات که وجود دارد به تنهایی نمی توان کار کرد ،مشکل فقر به تنهایی حل نمی شود ودولتی هم که می آید خیلی مهم است وبرای حل مشکلات ، دولت و نمایندگان و ائمه جمعه و … همه نقش دارند واگر هرکسی به درستی به وظیفه خود عمل نکند کار به درستی پیش نمی رود.

 

وی گفت: در زمان امام علی(ع) آدم هایی بودند که ظاهرشان خوب بود اما بعد از رحلت پیغمبر به نامردی در حق امام علی جفا کردند و ایشان را خانه نشین کردند و دراین دوران وقتی امام (ره) از دنیا رفت خلف صالح و شایسته ای برگزیدند که اکنون بعد از ۳ دهه از رحلت امام ،مردم همچنان پیروی از خلف صالح امام می کنند و قطعا فرق است بین امت امام با امت پیغمبر (ص) ومردم ما هم با همه مشکلات مردانگی کرده اند و با صداقت ایستاده اند وبا وجود همه مشکلات پرچم اسلام را بالا نگه داشته اند .

این خطیب توانمند در بخش پایانی سخنان خود گفت: امروز انقلاب عزت دارد،امروز جامعه مقاومت به جامعه اسلامی عزت داده است ،امروز مردم آزاده جهان دسته به دسته پیرامون اسلام و تشیع مطالعه  می کنند وبه اسلام روی می آورند.

امروز در جای جای جهان در کنار “اشهد ان لا اله الاالله ،اشهد ان محمد رسول الله “شعار “اشهد ان علی ولی الله” نیز می درخشد ونورافشانی می کند.

وی ادامه داد: امروز عده ای به دنبال  مقصر می گردند که این مشکلات معیشتی و اقتصادی که درمملکت به وجود آمده است مقصرش کیست؟ و متاسفانه به رهبر ربط می دهند.

 

رهبری که یک نقطه ضعف در زندگی خود و فرزندانش  وجود ندارد و دشمنی که زیر و بم زندگی مردم را رصد می کند واز برخی مسئولین گاهی نواقص و سوتی های را پیدا میکند اما از فرزندان رهبری و خودشان هیچ نقصی را پیدا نکرده است و هیچ کس ادعا ندارد که رهبر جامعه جزء معصومین است و رهبری نه معصوم است و نه علم غیب دارد و این را بدانید که اگر در فضای مجازی گاها کارخانه هایی را به فرزندانشان وخودشان نسبت می دهند به والله دروغ است ،آنها پاک هستند اما معصوم نیستند .

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا