سیاسی

اقتصاد مقاومتی در سایه سلامت مالی همه دستگاه های حکومتی محقق می شود

به گزارش نسیم قائن ، مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری صبح امروز، در دیدار با مدیر کل دیوان محاسبات استان نقش و اهمیت بازرسی را توجه به حفظ بیت المال دانست و گفت:اقتصاد مقاومتی که مد نظر مقام معظم رهبری است در سایه سلامت مالی همه دستگاه های حکومتی محقق می شود که در این راستا دیوان محاسبات نقش مؤثری در اجرایی شدن این مهم بر عهده دارد.
علی اکبر اکبری راد، با اشاره به اینکه دیوان محاسبات به صورت فنی و حقوقی می بایست به عنوان امین مردم و مجلس بر روند اجرایی دستگاه ها نظارت کند، از تلاش های مدیر کل و کارشناسان این دستگاه تشکر کرد. وی با اشاره به نقش این دستگاه در جلوگیری از فساد اقتصادی و اختلاس خواستار همکاری بیشتر با دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری شد.
وی با اشاره به اینکه هدف از انجام بازرسی ها اصلاح امور برای خدمت بیشتر به مردم است عنوان کرد:شعار دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری پیشگیری است نه مچ گیری.
وی با اشاره به اینکه برای حفاظت از بیت المال باید بستر سازی کنیم، مدیران استان را انسانهایی شریف، دارای عزت نفس و پیگیر امور مردم دانست و با عنایت به تاکید مقام عالی دولت در استان مبنی بر جذب اعتبارات و تکمیل پروژه های نیمه تمام و تسریع در خدمت رسانی به مردم، خواستار پیگیری امور توسط دستگاه های اجرایی شد.
مدیر کل دیوان محاسبات استان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از دستگاه های اجرایی در استان ، بی تدبیری و بی توجهی مدیران در حوزه های کاری را ظلم به مردم دانست و خواستار جلوگیری از هزینه های گزاف و سوء استفاده های مالی شد.
عزیزی نژاد تصریح کرد: مدیران باید با توجه به وجود معادن غنی در استان برای جذب سرمایه، ایجاد اشتغال، درآمد زایی و نظارت مستمر بر پروژه های عمرانی تلاش و همکاری بیشتری انجام دهند.
وی با اشاره ضعف عملکرد برخی از مدیران دستگاه ها که بعضاً عدم اطلاع از قوانین بوده، به تعهد و تخصص به عنوان دو عامل مؤثر در مدیریت اشاره کرد و گفت: دیوان محاسبات نقش اساسی در تسهیل و تسریع در خدمت رسانی به مردم داشته و به عنوان نماینده قوه مقننه به کلیه امور در سطح استان اعم از حسابرسی و پیگیری های امور اقدامات لازم را به انجام می رساند.
وی در پایان خواستار همکاری بیش از پیش دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری با دیوان محاسبات استان شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا