سیاسی

افزایش قیمت مسکن در قاینات ،سرسام آوراست/کمبود زمین شهری در قاین

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی وبا اشاره به بد عهدی های آمریکا گفت:آمریکای متکبر و خودخواه و از خود راضی که از سر تکبر و خود خواهی از برجام خارج شده است وباز با همان خوی تکبر می گوید ایران باید به ما امتیاز بدهد که به برجام برگردیم.
وی افزود: آنها به بهانه تسهیلات نظامی و موشکهای بالستیک و حقوق بشر در ایران به دنبال برجام دوم و سوم هستند و طلبکارانه با ما حرف می زنند و از ما امتیاز می خواهند درحالی که ما به همه تعهدات خود عمل کرده ایم.
امام جمعه قاین در ادامه با اشاره به افزایش جمعیت در شهرستان قاینات با افتتاح فولاد و همچنین حضور نیروهای ارتشی در آینده دراین شهرستان گفت:متاسفانه با افزایش قیمت وتورم مسکن در شهرستان قاینات روبه روهستیم و این داد جوانان و مردم شهرستان را در آورده است و با پیگیری هایی که با مسئولین شهرستان داشته ایم مسکن و شهرسازی در شهرستان زمین ندارد تا به جوانان و فرهنگیان و طلاب و اصناف و بازاریان برای ساخت مسکن زمین بدهد و با افزایش جمعیت هم در شهرستان روبه رو خواهیم بود و همین موضوعات باعث شده که با افزایش نرخ مسکن و گرانی آن مواجه شویم که حتی این موضوع بنا به گفته مسئولین وکارشناسان ۶ برابر شهرهای بزرگی همچون مشهد در ۸ ماهه اخیر بوده است.
حجت الاسلام رحمانی افزایش و تورم قیمت مسکن در قاینات را بسیار سرسام آور دانست و گفت: مردم از این موضوع بسیار نگران هستند و باید یک فکر اساسی برداشته شود.
وی ادامه داد: در صحبت هایی که با مدیر کل مسکن و شهرسازی داشته ایم از آنها درخواست شد تا نسبت به توافقات با مردم و صاحبان زمین ها همکاری بیشتری داشته باشند چرا که قانون می گوید ۷۰ به ۳۰ و مردم موافق این قانون موافق نیستند وحداقل قانون باید ۴۰به ۶۰ یا ۵۰ به ۵۰ تغییر کند تا وضعیت مسکن وزمین در قاینات بهتر شود و مشکلات پیش روی مردم هم بهبود یابد.
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع کمربندی شهر قاین اشاره کرد و گفت: این کمر بندی برای منطقه زیرکوه بسیار خوب است اما باید یک تغییراتی هم در این هلال کمربندی داده شود ویک لاین از پلیس راه تا کارخانه سیمان کشیده تا مسیر تردد به سمت مشهد هم کوتاهتر شود.
حجت الاسلام رحمانی به حضور وزیر راه و شهرسازی به استان اشاره داشت و گفت: قرار بود این درخواستها در بازدید از شرکت ریبار به گوش وزیر محترم برسد که به دلیل ضیق وقت و تغییر در برنامه ها،ایشان فقط بازدید کوتاهی از جاده قاین بیرجند وطرح بتن جاده ای داشتند ولذا درخواستها به مدیر کل محترم اعلام شد تا ان شاء الله این درخواستهای مردمی به گوش وزیر محترم برسد وچاره ای بیاندیشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا