سیاسی

افزایش ازدواج و کاهش طلاق در شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، علی وجدی در دومین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان قاینات با اعلام افزود: در ۹ ماه گذشته ۸۸۷ مورد ازدواج در این شهرستان به ثبت رسیده که ۵۳۰ مورد در مناطق شهری و ۳۵۷ ازدواج مربوط به مناطق روستایی بوده است
.
وی افزود: در مدت مشابه سال ۱۳۹۸ تعداد ۶۹۹ مورد ازدواج ثبت شده است، که افزایش ۲۶/۹ درصدی را نشان می دهد.
وی گفت: در ۹ ماه گذشته هزار و ۳۹۰ واقعه ولادت به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳ دهم درصدی را نشان می دهد
رییس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات با اعلام اینکه نسبت ولادت پسران به دختران ۱۰/۶ است، افزود: تعداد ولادت پسران ۷۱۵ در برابر ۶۷۵ ولادت دختران بوده است.
وجدی از کاهش ۴ درصدی واقعه طلاق در سال جاری نیز خبرداد.
وی در خصوص فراوانی نام ها در شهرستان قاینات گفت: امیرحسین، ابوالفضل، امیرعلی، محمد و مهدی بیشترین نام در بین پسران و فاطمه، زینب، فاطمه زهرا، حلما و ریحانه بیشترین نام گذاری در بین دختران قاینی را داشته است.
وجدی در ادامه اظهار کرد: از ابتدای طرح صدور شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای ۱۵ سال تا کنون، ۴۴ هزار و ۴۹۲ فقره شناسنامه صادر شده است.
وی افراد واجد شرایط در شهرستان را ۸۸ هزا رو ۶۸۰ نفر ذکر کرد وگفت: تاکنون ۵۰ درصد افراد شناسنامه مکانیزه دریافت کرده اند و قاینات رتبه دهم استان را دارد که بسیار نگران کننده است.
وی در خصوص صدور کارت ملی هوشمند اظهار کرد: تا کنون ۷۸ هزار و ۶۰۶ درخواست کارت هوشمند ملی ثبت شده که پوشش ۸۸ و۶ دهم درصدی را نشان می دهد.
رییس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات با در خواست از شهروندان برای دریافت کارت هوشمند ملی، افزود: ۱۰ هزار و ۷۴ نفر از جمعیت شهرستان قاینات برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند که در خصوص کارت هوشمند ملی رتبه این شهرستان در سطح استان دهم می باشد.
وی افزود: ۶۶ هزار و ۶۱۵ کارت هوشمند ملی صادر و ۶۳ هزار و ۷۹۰ کارت تا کنون تحویل شده است.
وجدی گفت: ۱۴ هزار و ۷۸۴ نفر در ۹ ماهه امسال در این اداره خدمات دریافت کرده اند.
کریمی فرماندار قاینات در این جلسه بر همکاری اداراتی همچون آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان و شهرداریها با اداره ثبت احوال در خصوص مکانیزه کردن شناسنامه و کارت هوشمند و ثبت به موقع ولادت و فوت تاکید کرد.
اکبرزاده دادستان قاینات نیز با تاکید بر این که ادارت دولتی مکلفند خدمات رسانی به شهروندان را در اسرع وقت انجام دهند گفت: خدمات رسانی صرفا در قالب اهراز هویت در فضای دیجیتالی خواهد بود و به عبارتی دستگاه دولتی نمی بایست در راستای خدمات رسانی از شهروندی فتوگپی شناسنامه و کارت هوشمند ملی مطالبه نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا