سیاسی

افتتاح ۶مدرسه قاین تا مهر۱۴۰۰/ کمک ۳۰۰میلیونی خیر برای توسعه دبستان محمدآبادعلم

به گزارش نسیم قائن ،محمد علی واقعی پیش از ظهر امروز در نهمن نشست شورای آموزش و پرورش قاینات ، اظهار کرد: دانش آموزان نخبه سرنوشت علمی و فرهنگی استان را می‌سازند.
وی، با بیان این که برنامه ها و طرح های فراوانی در آموزش و پرورش در زمینه شناسایی، هدایت و شکوفایی استعداد های دانش آموزان به مرحله اجرا در آمده است، خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان نخبه عزیز نیز نباید دست از کار علمی و فعالیت‌های کارآفرینانه بردارندبلکه باید با امید به آینده درجهت رفع مشکلات و موانع پیش رو تلاش مضاعف داشته باشند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به هدایت خیرین نیکو کار به مشارکت در عرصه توسفع زیر ساخت های فناوری و مدارس و خرید گوشی و تبلت هوشمند در راستای بهره مندی دانش آموزان محروم و نیازمند از فعالیت در شبکه دانش آموزی ایران(شاد) ادامه داد: حجت الاسلام شطی امام جمعه نیمبلوک با خرید و اهدای بیش از ۴۰ گوشی و تبلت در این مسیر پیش گام است.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی از برگزاری ۹ نشست شورای آموزش و پرورش قاین با ۳۸ مصوبه در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: تا کنون بیش از ۹۵ درصد این مصوبات نهایی شده و تحقق یافته است.
این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به افتتاح دومین مرکز آموزش از راه دور تمام الکترونیک استان، در قاین ابراز داشت: برای تجهیز این مرکز ۵۰ میلیون تومان هزینه شده و ۴۰ دانش آموز دوره های اول و دوم متوسطه و هنرستانی کاردانش شهر قاین به صورت غیر حضوری از مزایای این طرح برخوردار شدند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در ادامه با بیان این که تا مهر سال آینده عملیات احداث و تکمیل ۶ آموزشگاه شهرستان قاین به پایان رسیده و افتتاح می شودگفت:با بهره برداری از این ۶ طرح آموزشی ۳۹ کلاس درس به فضاهای آموزشی شهرستان قاین اضافه شده و بیش از یک هزار دانش آموز دختر پسردوره های مختلف تحصیلی دیار طلای سرخ از مزایای آن بهره مند می شوند.
وی با با بیان این که این ۶ آموزشگاه، در روستاهای اسلام آباد، شاهیک، اسفشاد، خنج و شهرهای آرین شهر و قاین، به بهره برداری خواهند رسید، تصریح کرد: مدرسه؛ کانون اصلی تعلیم و تربیت است از این رو همه سیاست گذاری ها در حوزه تعلیم و تربیت باید در مدرسه محقق شود.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به کمک ۳۰۰ میلیون تومانی خیر نیک اندیش و مدرسه ساز قاینی برای توسعه دبستان ۸ کلاسه ی روستای محمدآباد علم قاین، عنوان کرد: با مشارکت این خیر ارجمند ۴ کلاس دیگر به مجموعه کلاس های این دبستان اضافه می شود و ۲۷۸ دانش آموز دروه های ابتدایی و پیش دبستانی روستای محمدآباد علم از مزایای آن بهره مند می شوند.
به گفته واقعی در نهمین نشست شورای آموزش و پرورش قاین از۸ دانش آموز نخبه، ۲ خیر فناوری، و اعضای شورای آموزش و پرورش دیار طلای سرخ تجلیل شد.
شایان ذکر است؛ مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در سفر یک روزه خود به شهرستان قاین در گردهمایی مدارس هیأت امنایی شرکت کرد و از دبیرستان استعداد های درخشان شهید بهشتی قاین نیز بازدید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا