سیاسی

افتتاح نخستین تماشاخانه تخصصی تئاتر شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ،روز گذشته ودر دومین روز از هفته دولت،نخستین تماشاخانه تخصصی تئاتر شهرستان قاینات با عنوان تماشاخانه آفتاب به مناسبت هفته دولت با حضور غیاثی ندوشن مدیر کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی ، اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ، نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ، عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی ، رحمانی امام جمعه قاین ، کریمی فرماندار قاینات ، رضایی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ، ایوب نژاد شهردار و میرزنگویی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات افتتاح شد .
ناصر نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در آیین افتتاح تماشاخانه آفتاب قاین در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار امیدواری کرد که با افتتاح این سازه نمایشی که محلی برای تمرین و اجرای نمایش است ، شاهد رشد و توسعه تئاتر در شهرستان قاینات و استان خراسان جنوبی باشیم .
وی افزود: پروژه پلاتو قائن از سال ۹۶ آغاز و در زمینی به متراژ ۳۴۰ متر مربع احداث شده است. نبی زاده با اشاره به این که طبقه اول کارکرد هنری داشته و طبقه دوم اداری است، ادامه داد: برای ساخت این پروژه یک میلیارد و ۱۲۲ میلیون ریال هزینه شده است.
به گفته وی این پلاتو چهارمین پلاتویی است که از سال گذشته تاکنون افتتاح شده است. همچنین در سال جاری ۲ سینما بازسازی گردیده است .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن قدردانی از حمایت های استاندار، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرماندار شهرستان، خاطرنشان کرد: نگاه بر ایجاد زیرساخت های مناسب برای توزیع عادلانه امکانات فرهنگی است ، در این راستا دو مرکز آموزشگاهی نمایشگاهی نیز به زودی در زیرکوه و درمیان ایجاد خواهد شد تا سرانه فرهنگی را در استان به نقطه قابل قبولی برسانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا