سیاسی

افتتاح قنات و خانه محروم روستای نارگندل شهرستان قاینات+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، با حضور فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) و مسئول سازمان بسیج سازندگی استان ، پروژه قنات و خانه محروم در روستای نارگندل شهرستان قاینات از پروژه های بسیج سازندگی به بهره برداری رسید.
هنری مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا«ع» خراسان جنوبی درحاشیه افتتاح این قنات در جمع خبرنگاران گفت: سه طرح عمرانی محرومیت زدایی در پنجمین روز از هفته بسیج در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید. این طرح‌ها شامل قنات و یک باب منزل روستایی در روستای نارگندل قاینات و قنات روستای کاریزنو شهرستان خوسف است که برای بهره برداری از این طرح‌ها ۲۱۶ میلیون تومان هزینه شده است و ۸۶ خانوار از مزایایی آن بهره‌مند شدند.
مهدی هنری با بیان اینکه از آغاز هفته بسیج تا ۲۱ آذر نیز ۳۷۰ پروژه عمرانی محرومیت زدایی در قالب طرح ۴۰ هزار پروژه عمرانی بسیج با اعتبار کلی ۱۷ میلیارد تومان در استان افتتاح می شود گفت: بخش زیادی از اعتبارات مورد نیاز از طریق خیران ، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و بسیج سازندگی و کمک دستگاههای اجرایی تامین شده که با مشارکت مردم کار اجرایی انجام شده است و در این بازه زمانی مراسم افتتاح می شود.
وی بیان داشت: با همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی استان ارتباط تعاملی که در استانداری به عنوان ستاد پشتیبانی از فعالیتهای بسیج است از ابتدای سال گذشته تا کنون ۹۲۰ پروژه در قالب طرح ۴۰ هزار پروژه شروع کردیم با اتمام مابقی آنها تا پایان سال به بهره برداری میرسد.
هنری اظهار داشت: بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان برای اجرای پروژه ها تا کنون هزینه شده است و تا پایان سال در مراسم مختلف مانند دهه فجر افتتاح میشود.
وی ادامه داد: مراسم محوری افتتاحیه برنامه های بسیج سازندگی در هفته بسیج با حضور مهمانان کشوری در ۱۷ آذر ماه در قالب پروژه سالن ورزشی روستای افین به نمایندگی از همه پروژه ها افتتاح خواهد شد.
شایان ذکر است، این طرح ها با مشارکت جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.
در حاشیه بهره برداری از این قنات ،از بسیجیان فعال د رگروههای جهادی تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا