سیاسی

اعتبار ۳۵ میلیارد تومانی برای ۲۲۵ پروژه قاین در سال۹۹

به گزارش نسیم قائن ، محمد کریمی فرماندار قاین پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با بیان این که سال گذشته ۳۰ درصد اعتبارات تخصیص یافته است گفت: امسال هم با محدودیت منابع مواجه هستیم.
وی با بیان این که در سال جاری ۲۲۵ پروژه با اعتبار ۳۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای شهرستان قاینات تعریف شده است گفت: در تقسیم اعتبارات مصوبات سفر استاندار در اولویت بوده است وبالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل ۹۰ مصوبه سفر استانی که در یک بازه سه ساله تعریف شده است اختصاص یافته است.
وی تکمیل پروژه های نیمه تمام و تامین زیر ساختهای مسکن محرومین را از دیگر اولویت های تقسیم اعتبارات اعلام کرد و گفت: با توجه به این که ۱۰ هزار مسکن محرومین در استان ساخته و قریب به ۱۰۰۰ مسکن سهم شهرستان قاینات است بایستی اعتبارات لازم برای زیرساختها فراهم شود .
فرماندار قاین درادامه با اشاره به پروژه فاضلاب هزار واحدی قاین گفت: برای این پروژه که یک دغدغه برای شهرستان بود و همه مدیران و مسئولین تلاش کردند ودوبار معاون وزیر به شهرستان آمد بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار ملی جذب شده است و لذا فرماندار و مدیر موفق این است که از سرفصل های اعتبار ملی بتواند اعتبار جذب کند.
کریمی با بیان این که دولت با یک سری محدودیت های منابع مواجه شده است و لذا مدیران ما در شرایط سخت قرار دارند و باید دراین شرایط سخت بتوانند هنر و کار خود را نشان دهند.
وی بر شناسایی املاک مازاد شهرستان تاکید کرد و گفت: اعتبار املاک مازاد که مورد تاکید ریاست جمهور است به خود دستگاهها بر می گردد و مدیران دراین زمینه هرچه سریعتر املاک مازاد را شناسایی و ارسال کنند.
فرماندار قاین از مدیران خواست قبل از ۳۱ شهریور نسبت به جذب کامل اعتبارات اقدام کنند .
وی بر کیفیت کار در اجرای پروژه ها تاکید کرد و گفت: مبنای توزیع اعتبارات بر اساس نظرات دستگاهها و دستگاه فنی استان بوده است و لذا مدیران در زمینه جذب اعتبار برای پروژه هایی که سالهاست به اتمام نرسیده است پیگیری لازم را داشته باشند.
وی بر شناسایی ظرفیت های اشتغال زایی در شهرستان تاکید کرد و گفت: قاینات پتانسیل های بسیاری در زمینه های مختلف دارد و مسئولین باید در جذب سرمایه گذار نهایت دقت و همکاری را داشته باشند.
خسروی دبیر شورای برنامه ریزی شهرستان قاین در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان قاین با بیان این که امسال در تقسیم اعتبارات سال خاصی داریم گفت: سهم شهرستان قاینات از اعتبارات نسبت به سال گذشته تغییر نکرده و همان ۱۲ و۳ دهم درصد است اما میزان اعتبارات در کل استان کاهش یافته است.
وی با اشاره به اعتبار ۳۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی شهرستان گفت:۱۰ میلیارد و ۴۴۵ میلیون تومان از محل اعتبارات تملک،۶میلیارو۲۷۶ میلیون تومان از محل اعتبارات ۳ درصد نفت،۱۹ میلیارد و ۱۷۹ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی (متوازن) به شهرستان قاینات اختصاص یافته است.
خسروی از کاهش اعتبارات ماده ۱۸۰ نسبت به سال گذشته خبر داد وگفت: درسال جاری تقسیم اعتبارات شهرستان بر اساس اولویت سفر استاندار به شهرستان بوده است که ۱۰ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان برای این موضوع تخصیص داده شده است.
وی ادامه داد: ۲میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به تکمیل پروژه های نیمه تمام قابل بهره برداری و ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نیز به زیرساختهای مسکن محرومین اختصاص یافته است و در مجموع از اعتبارات شهرستان ۱۳ میلیارد و ۹۳۰میلیون تومان به مصوبات سفر استاندار،تامین زیر ساختهای مسکن و تکمیل پروژههای نیمه تمام اختصاص یافته است.
خسروی با اشاره تخصیص ۳۱ درصد اعتبارات در سال گذشته گفت: از مجموع ۵۴ میلیارد اعتبار در سال گذشته ۱۷ میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان تخصیص یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا